Latvijā sāk vākt parakstus par pieļaujamo marihuānas daudzumu šofera organismā

Komentāri

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par maksimāli pieļaujamo marihuānas aktīvās vielas THC daudzumu transporta līdzekļa vadītāja organismā. Iniciatīvas iesniedzēji aicina ņemt piemēru no citām Eiropas valstīm, kur šāda kārtība jau esot spēkā.

Tikmēr Iekšlietu ministrijā ir kategoriski pret un par šo tēmu diskusijās ielaisties negrasās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iniciatīvas autori uzsver, ka negrasās panākt marihuānas legalizēšanu, bet gan novērst nepilnības likumos. Proti, nepieciešams labot administratīvo pārkāpumu kodeksu, nosakot maksimālo marihuānas aktīvās vielas – tetrahidrokanabinola – pieļaujamo līmeni organismā. Šīs vielas spēj atstāt pēdas organismā ilgāk par diviem mēnešiem. Ja citviet Eiropā esot noteikts maksimālais pieļaujamais aktīvās vielas daudzums, tad Latvijā pārkāpums jau ir tās klātbūtne organismā. Sekas ir 15 diennaktis aizturēšana izolatorā, naudas sods 1200-1500 eiro apmērā un autovadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem.

Iniciatīvu portālā Manabalss.lv par šo ierosinājumu var parakstīties aptuveni nedēļu un pagaidām atbalstu pauduši vairāk nekā 400 cilvēku.

Iekšlietu ministrija gan ir kategoriski “pret” rosinātām izmaiņām un diskusijās par šo tēmu negrasās ielaisties.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl