Latvijā radīta unikāla ierīce, kas ļauj izsekot auto un ne tikai

Komentāri
Latvijā radīta unikāla ierīce, kas ļauj izsekot auto un ne tikai
FOTO: LETA

Latvijas eksperti izstrādājuši mobilo ierīču lietotni Ernest, ar kura palīdzību iespējams pārvaldīt, aizsargāt un izsekot transportlīdzekļus un kontrolēt mājas un garāžu vārtus.

Prezentējot Latvijā radīto un izstrādāto auto un mājas viedpalīgu Ernest, idejas autors Artūrs Pumpurs norādīja, ka radītais risinājums jeb tehniskā iekārta der visām automašīnām un automātiskajiem vārtiem.

Viņš ir pārliecināts, ka produktam būs pieprasījums un risinājums būs neatņemama ikdienas sastāvdaļa cilvēkiem, kuri novērtē “savu laiku un kontroli pār īpašumu”.

Latvijā izstrādāta gan lietotne, kas ļauj veikt attālinātu pārvaldību, gan iekārta, kas pieslēdzama motorizētajām ierīcēm.

Ernest ir izstrādāts uz Bluetooth bāzes, kas nodrošina ātru ierīču savienošanos ar tīklu, turklāt tas darbojas ar zemu enerģijas patēriņu.

Papildus tam izstrādātā aplikācija ļauj pievienot neierobežotu daudzumu lietotāju, kas atvieglo tālvadības pults lietošanu ģimenēs un darba vietās.

Patlaban ir izstrādāti trīs produkti Ernest Home – vārtu un barjeru atvēršanai mājā un darba vietā, Ernest Basic – bluethooth imobilaizers un Ernest Plus, kas iekļauj ‘bluethooth’ imobilaizeri, GPS risinājumus, statistikas uzskaiti un atgādinājumus.

Ierīce fiksē auto atrašanās vietu, pārvietošanās ātrumu un virzienu, izmantojot tajā iebūvēto GPS/Glonass moduli. Projektu veidojusi profesionāļu komanda no Latvijas – idejas autors Artūrs Pumpurs, radošais direktors Fions Dobins un stratēģiskais vadītājs Kristaps Siliņš. Savukārt par vizuālo dizainu parūpējusies Latvijas grafikas dizainere Maija Rozenfelde.

Foto

Lasi vēl