Latvija piesakās 400 miljoniem, lai būvētu ceļu un atbalstītu uzņēmējus

2 komentāri

Tā dēvētā Junkera plāna ietvaros Latvija iesniegusi pieteikumu Eiropas Investīciju bankai par 400 miljonu eiro lieliem investīciju procentiem. Ja Eiropa dos zaļo gaismu, nauda jau šogad tiks izsniegta aizdevuma formā, ar zemu kredītmaksājumu procentu. Naudu lietos, būvējot Ķekavas pārvadu un izsniedzot aizdevumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri arvien var pieteikt savus projektus.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers 2014. gadā paziņoja par investīciju plānu 315 miljardu eiro apmērā, kura mērķis ir veicināt Eiropas Savienības ekonomikas izaugsmi. Tā dēvētais Junkera plāns paredz,  līdz 2018. gadam Eiropas valstīm atvēlēt aizdevumus ar zemu procentu maksu 315 miljardu eiro apmērā.

Uz šā fona Latvijas ambīcijas ar 400 miljoniem eiro šķiet kā sīkums, taču par šo summu mūsu valstī var izdarīt gana daudz. Piemēram – izbūvēt Ķekavas apvedceļu, lai atvieglotu dzīvo Pierīgas iedzīvotājiem, kas tagad, braucot no un uz darbu, spiesti sēdēt pamatīgos sastrēgumos.

Foto

Galvenā ķēdes posma funkcija uzticēta attīstības finanšu institūcijai Altum, savukārt aizdevumu saņēmēji lielākoties būs mazie un vidējie uzņēmumi, kuri aizvien var pieteikties, sazinoties ar Altum.

Līgumus par tā saukto Junkera plānu no kopējās Eiropas saimes vēl nav noslēgušas Lietuva, Latvija, Rumānija, Grieķija, Malta un Kipra. Pārējās valstis to paspējušas izdarīt ātrāk.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Homērs Simpsons
  0 0 0

  Homērs Simpsons

  Vai tisam latvijai ir vajadzigi sie 400 milijoni judas grasi apmaina pret simtiem tukstosu musulmanu ievesanu latvija ?
 • ezis
  0 0 0

  ezis

  Nav ko ņemt Latvijai naudu ,jo pretī tam Junkers uzspiedīs ar varu ņemt imigrantus .Latvija nekad nebūs spējīga atdot -Tāpat jau ir iestigusi parādos līdz acīm .Kungi naudu izsaimnieko ,bet no tautas nodokļiem tā jāatdod. Kuri te ir tie strādnieki ! Lielākā daļa ir aizbraukuši ,palikuši vien pensionāri,bet musulmaņi nestrādā un nestrādās !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl