Latvija piesakās 400 miljoniem, lai būvētu ceļu un atbalstītu uzņēmējus

2 komentāri

Tā dēvētā Junkera plāna ietvaros Latvija iesniegusi pieteikumu Eiropas Investīciju bankai par 400 miljonu eiro lieliem investīciju procentiem. Ja Eiropa dos zaļo gaismu, nauda jau šogad tiks izsniegta aizdevuma formā, ar zemu kredītmaksājumu procentu. Naudu lietos, būvējot Ķekavas pārvadu un izsniedzot aizdevumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri arvien var pieteikt savus projektus.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers 2014. gadā paziņoja par investīciju plānu 315 miljardu eiro apmērā, kura mērķis ir veicināt Eiropas Savienības ekonomikas izaugsmi. Tā dēvētais Junkera plāns paredz,  līdz 2018. gadam Eiropas valstīm atvēlēt aizdevumus ar zemu procentu maksu 315 miljardu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz šā fona Latvijas ambīcijas ar 400 miljoniem eiro šķiet kā sīkums, taču par šo summu mūsu valstī var izdarīt gana daudz. Piemēram – izbūvēt Ķekavas apvedceļu, lai atvieglotu dzīvo Pierīgas iedzīvotājiem, kas tagad, braucot no un uz darbu, spiesti sēdēt pamatīgos sastrēgumos.

Foto

Galvenā ķēdes posma funkcija uzticēta attīstības finanšu institūcijai Altum, savukārt aizdevumu saņēmēji lielākoties būs mazie un vidējie uzņēmumi, kuri aizvien var pieteikties, sazinoties ar Altum.

Līgumus par tā saukto Junkera plānu no kopējās Eiropas saimes vēl nav noslēgušas Lietuva, Latvija, Rumānija, Grieķija, Malta un Kipra. Pārējās valstis to paspējušas izdarīt ātrāk.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Homērs Simpsons
  0 0 0

  Homērs Simpsons

  Vai tisam latvijai ir vajadzigi sie 400 milijoni judas grasi apmaina pret simtiem tukstosu musulmanu ievesanu latvija ?
 • ezis
  0 0 0

  ezis

  Nav ko ņemt Latvijai naudu ,jo pretī tam Junkers uzspiedīs ar varu ņemt imigrantus .Latvija nekad nebūs spējīga atdot -Tāpat jau ir iestigusi parādos līdz acīm .Kungi naudu izsaimnieko ,bet no tautas nodokļiem tā jāatdod. Kuri te ir tie strādnieki ! Lielākā daļa ir aizbraukuši ,palikuši vien pensionāri,bet musulmaņi nestrādā un nestrādās !

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl