Latvijā novērots pēckrīzes periodā lielākais lēciens jaunu automobiļu tirdzniecībā

0 Komentāru
Latvijā novērots pēckrīzes periodā lielākais lēciens jaunu automobiļu tirdzniecībā
FOTO: LETA

Šā gada trešajā ceturksnī Latvijā tika nopirkti 3795 jauni automobiļi, kas ir par 20% vairāk nekā pagājušajā gadā šajā periodā, secinājuši sludinājumu portāla Latauto.lv eksperti. Portāla pārdošanas vadītājs norāda, ka lēciens, kas šajā ceturksnī novērots Latvijas jauno automobiļu tirgū, ir lielākais pēckrīzes periodā.

“Pirms sešiem gadiem trešajā ceturksnī Latvijā tika pārdoti vairāk nekā 5100 jauni automobiļi, bet 2009. gadā šajā pašā periodā – tikai 1300 automobiļu. Situācija sāka uzlaboties jau no 2010. gada, un patlaban jauno automobiļu tirgus ir pietiekami aktīvs. Starp citu, jauno automobiļu pārdošanas pieaugums trešajā ceturksnī fiksēts arī kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā,” informēja Mālnieks.

Salīdzinot trešā ceturkšņa periodā reģistrēto jauno automobiļu skaitu Baltijas valstīs, Latvijas tirgus daļa ir 27%, Lietuvas tirgus daļa – 29%. Igaunijas, mazākās no trim Baltijas valstīm, tirgus daļa ir pat 44% no visa Baltijas valstu automobiļu tirgus.

Latvijā visvairāk pārdoto jauno automobiļu piecinieku šajā ceturksnī veido dažādās valstīs ražoti automobiļi. Visvairāk – 193 – tika pārdoti čehu Škoda Yeti, kas ir par 123 automobiļiem vairāk nekā pagājušajā gadā šajā pašā periodā. Kā apgalvo automobiļu tirgus eksperts, šo čehu automobiļu pārdošanas rādītāji, salīdzinot ar trešo ceturksni pagājušajā gadā, valstī pieauguši pat par 176%.

Otrajā vietā starp visvairāk pārdotajiem automobiļiem ierindojas pagājušā gada līderis Ford Focus ar 161 pārdotu vienību.

Savukārt franču automobiļi Dacia Duster ieņem trešo vietu starp Latvijā pārdotākajiem jaunajiem automobiļiem – tika nopirktas 138 mašīnas.

Vislielākais progress Latvijā trešajā ceturksnī novērots Volkswagen Jetta pārdošanas rādītājos – tie auguši pat par 185%. Šajā pašā periodā pagājušajā gadā šis modelis pat neiekļuva desmitniekā, bet šogad tas jau ieņem septīto vietu vislabāk pirkto automobiļu vidū.

Kā apgalvo Mālnieks, lai gan Škoda Yeti iekļuvusi vislabāk pirkto automobiļu pirmajā vietā, desmitniekā dominē Volkswagen markas transportlīdzekļi.

Šī gada trešajā ceturksnī Latvijā ne tikai uzlabojušies jauno automobiļu pārdošanas rādītāji, bet arī pieaudzis importēto lietoto automobiļu skaits. Šajā laika posmā Latvijā importēti 15 200 lietotu automobiļu, kas ir gandrīz par 11% vairāk nekā pagājušajā gadā šajā pašā periodā.

“Šī gada trešajā ceturksnī Baltijas valstīs uz reģistrēšanu importēti gandrīz par 8000 mazāk automobiļu nekā tajā pašā laikā pērn. Ja paskatīsimies uz visu valstu lietoto automobiļu tirgu, ieraudzīsim, ka tādu transportlīdzekļu Latvijā ievests vairāk nekā Igaunijā, bet mazāk nekā Lietuvā. Neņemot to vērā, Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā fiksēts lietoto importēto automobiļu skaita pieaugums,” norādīja Mālnieks.

Igaunijā, salīdzinot ar tiem pašiem mēnešiem pirms gada, lietoti automobiļi importēti par 12% mazāk. Šī gada trešajā ceturksnī – 7800 transportlīdzekļi, bet pirms gada šajā pašā laikā – 8800.

Par gandrīz 26% automobiļi importēti uz Lietuvu. Šajā valstī trešajā ceturksnī tika importēti apmēram 30 000 lietotu transportlīdzekļu, turpretī šajā periodā pirms gada – 40 200.

Latvijā ievesto lietoto automobiļu skaits, pēc automobiļu tirgus eksperta teiktā, varētu saglabāties līdzīgs vai neievērojami pieaugt arī pēdējā šā gada ceturksnī.

0 Komentāru