1 komentārs

Pēc diviem gadiem Latvijā jāsāk funkcionēt e-zvana sistēmai. Proti, ja automašīnā būs iebūvēta speciāla SIM karte, avārijas gadījumā pats spēkrats signalizēs glābējiem par ārkārtas situāciju un kur negadījums noticis.

Saeimā gan vēl notiek asas debates, kuri transportlīdzekļi ar e-zvana sistēmu būtu jāaprīko obligāti. Tikmēr auto eksperti norāda, ka e-zvans ir labs jauninājums, taču problēmu ar ātru nokļūšanu līdz cietušajiem līdz galam neatrisinās. Svarīgi arī, lai operatīvo dienestu rīcībā būtu jaunas, jaudīgas un ātras mašīnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nereti ir situācijas, kad pēc smaga ceļu satiksmes negadījuma cietušie pašu spēkiem nespēj paziņot operatīvajiem dienestiem par nelaimi. Ja glābēji par notikušo uzzinātu nekavējoties, daudzas dzīvības izdotos glābt. Pērn Eiropas Savienībā uz ceļiem bojā gājuši teju 26 tūkstoši cilvēku. Lai ceļu satiksmes drošību uzlabotu, Eiropas Komisija rosina spēkratus aprīkot ar e-zvana sistēmu. Šī tehnoloģija jau ceļu satiksmes negadījuma brīdī nosūtītu glābējiem avārijas koordinātas. Iniciatīvu atbalsta arī Latvijas Saeimas deputāti.

”Pagaidām iecerēts, ka obligāti e-zvana sistēma būtu jāierīko pasažieru autobusos un mikroautobusos. Vieglo automašīnu īpašniekiem tā būtu izvēles iespēja,” skaidro Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

Auto eksperti stāsta, ka e-zvana sistēma ir automašīnā iebūvēta SIM karte. Briesmu signālam nevajadzētu nostrādāt vieglu sadursmju rezultātā, kad auto ir tikai saskrāpēts vai viegli iebuktēts.

Ja autovadītājs vai pasažieri paši ir spējīgi piezvanīt glābējiem, sistēmu var atslēgt, nospiežot pogu. Eksperti uzskata, ka e-zvana sistēma ir labs jauninājums, taču operatīvo dienestu ātru nokļūšanu līdz avārijas vietai līdz galam neatrisina.
”Pastāv arī bažas, ka ar e-zvanu aprīkotos auto varēs izsekot trešās personas,” norāda Pauls Timrots.

Saeimā iecerējuši, ka e-zvana sistēmai jāsāk funkcionēt 2017. gada martā. Eiropas Savienības regulā paredzēts, ka visiem jaunajiem auto jau rūpnieciski jābūt aprīkotiem ar trauksmes signalizētāju.

TOP komentāri

  • aņka
    0 0 0

    aņka

    izvērtējot šī brīža avāriju saldo - obligāti ar šo iekārtu jāaprīko ir tikai motocikli... cik bez palīdzības citus spēkratus esat manījuši? vienīgais ko zinu ir tas mocis, kas notrieca alni.......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl