3 komentāri
Latvijā lielākais uz autoceļiem bojā gājušo skaits ES
FOTO: LETA

Latvijā pērn ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā 105 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, kas ir lielākais rādītājs starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina Eiropas Komisijas (EK) dati.

Pagājušajā gadā visā ES ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 25 700 cilvēki jeb aptuveni 70 cilvēki dienā, kas neatbilst bloka nospraustajiem mērķiem avāriju upuru skaita samazināšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“2014. gads bija ļoti slikts attiecībā uz satiksmes drošības uzlabošanu uz Eiropas autoceļiem,” norādīja ES transporta komisāre Violeta Bulca, iepazīstinot ar 2014. gada avāriju upuru datiem.

Salīdzinājumā ar 2013. gadu avārijās bojā gājušo skaits samazinājies tikai par vienu procentu.

ES plāns paredz līdz 2020. gadam uz pusi samazināt 2010. gada avāriju upuru skaitu – 31 400 cilvēku.

Lai sasniegtu 2020. gada mērķi, katru gadu satiksmes negadījumu upuru skaits jāsamazina par 8%, ko izdevās panākt 2012. un 2013. gadā.

Satiksmes negadījumu upuru skaits starp ES valstīm ir ļoti atšķirīgs, vidēji ES valstīs uz autoceļiem pērn dzīvību zaudējis 51 cilvēks uz miljonu iedzīvotāju.

Vismazāk satiksmes negadījumu upuru pērn bijis Maltā – 26 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, bet visvairāk Latvijā – 105 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz ES vidējo rādītāju.

Lietuvā avārijās 2014. gadā bojā gājuši 90 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, kas ir trešais lielākais rādītājs, bet Igaunijā – 59 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju, kas ir tuvu vidējam rādītājam.

39% no avārijās Latvijā bojā gājušajiem ir gājēji, kas ir otrais lielākais īpatsvars starp ES valstīm.

7% no satiksmes negadījumu upuriem Latvijā pērn bijuši velosipēdisti, kas ir zem vidējā rādītāja, bet motociklisti – 6%, kas ir ceturtais mazākais rādītājs starp ES valstīm.

TOP komentāri

 • Mārtiņš Ropšs
  +3 +3 0

  Mārtiņš Ropšs

  "bet motociklisti – 6%, kas ir ceturtais mazākais rādītājs starp ES valstīm."
  Tad, kapēc raksta bildē ir tieši motocikls nevis auto vai gājējs?
 • Ivars Šnuka
 • JURČIKS.LV
  0 0 0

  JURČIKS.LV

  mocis tas ir labi, ja tā vaditājam strādā smadzenes... tad ir ok.. jo lielākoties -mēs šoferīši inicējam avārijas situācijas!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl