Latvijā šoferi rupji pārkāpj noteikumus

10 komentāri

Ņemot vērā to, cik daudz traģisku un letālu ceļu satiksmes negadījumu šogad bijis uz Latvijas ceļiem, visticamāk, Latvija šogad Eiropas Savienībā (ES) būs melnās statistikas līdere un atradīsies pirmajā vietā pēc bojā gājušo skaita uz ceļiem. Tikmēr šoferi pēdējā laikā arvien vairāk rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.

Šogad Latvijā ceļu satiksmes negadījumos jau ir miruši 194 cilvēki. Turklāt šajā statistikā nav iekļauti gājēji, bet tikai tie, kuri vadījuši kādu transporta līdzekli vai atradušies tajā kā pasažieri. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu šogad bojā gājušo skaits ir pieaudzis par ceturto daļu.

Jāatzīst, ka situācija uz Latvijas ceļiem salīdzinājumā ar 1991. gada datiem, kad bojā gāja gandrīz tūkstotis cilvēku gadā, ir būtiski uzlabojusies, taču parādījusies kāda jauna tendence – autovadītāju vidū sācis valdīt nihilisms. Proti autovadītāji sākuši nekaunīgi pārkāpt noteikumus: būtiski pārsniegt ātrumu, braukt pāri krustojumam pie sarkanās gaismas un nerādīt ”pagriezienus”.

Piemēram, ātruma pārkāpēju šogad bija par 10 tūkstošiem vairāk nekā pērn, bet krustojumus pie sarkanās gaismas šķērsojuši par 30% vairāk autovadītāju.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) prognozē, ka bojā gājušo skaits līdz gada beigām var pieaugt.
Lai disciplinētu autovadītājus, policija plāno iesaistīt vairāk netrafarētu automašīnu. Patlaban Latvijā tādas ir tikai piecas. Tikmēr sociālās psiholoģijas eksperti uzskata, ka autovadītāji savās domās labprāt ievērotu ceļu satiksmes noteikumus, taču, sēžot pie stūres, daudz kas piemirstas.

Ivars Austers, LU sociālās psiholoģijas profesors:

Ja autovadītājam pirms braukšanas prasītu – ”vai tev rūp satiksmes drošība?”, visi teiktu – ”jā”. Taču tajā brīdī, kad viņš vai viņa ”vālē”, brauc pārāk ātri, neievērojot ātrumu, tad tā domāšana ir cita. Psiholoģijā runā par karsto un auksto domāšanu. Aptaujās uz jautājumu, ”kāds jums ir viedoklis par satiksmes noteikumu neievērošanu”, ieslēdzam tā saukto auksto domāšanu, bet, kad autovadītājs ir pie stūres, tad viņš ir acumirklīgo emociju varā –priecājas, cik labi iet mašīna un kādu baudu var dabūt no ātras braukšanas.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  Tā vietā lai pirktu radarus vajadzēja vnk Rīgā uzstādīt pie luksoforiem kameras, kas fiksē auto pārbraucot krustojumu pie sarkanās gaismas. Ikdienā 30 min Rīgas centrā brauciena uz darbu var novērot vismaz 2 -3 braucējus, kas pārbrauc krustojumu pie sarkanās gaismas. Piemēram šodien Kr.Valdmemāra ielā pie viena sarkanā pārbrauca 2 lexusi un RMS busiņš.
 • Rolja
  0 0 0

  Rolja

  Redz statistika rāda, ka pārkāpēju vairāk. Es braucu vienu maršrutu Jelgava - Rīga katru darba dienu vienā laikā +/- 15min, gadu atpakaļ nevienas dežūrējošas ekipāžas nebijas ne no rīta ne vakarā. Un tagad vienā vakarā pēkšņi pa ceļa posmu 4 ekipāžas tikai virzienā uz Jelgavu, katru otro vakaru stāv pirms viadukta, vairākas reizes nedēļā Jaunolainē.
  Ja mēš pēkšņi sākam apzināti patiprināti kontrolēt vienu ceļa posmu ar ne mazu satiksme plūsmu vai tad nebūs lielāks sodu daudzums? Būs, jo cilvēks vidējais ir pieradis ka var braukt 100, 110, 120, jo policija tak nestāv.
  Kamēr bija Vitronic radari bija izteikti vairāk vadītāju, kas uz šosejas pārvietojas ar 90 nevis ar 100 un vairāk.
 • !!!!
  0 0 0

  !!!!

  Nevajag vainu mekleet citos! Atbraucot uz Latviju mans viirs nespeej vien briiniities par shoferu braukshanas stilu...aatrums un apdziishanas manevri vien ir ko veerts...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl