Latvijā jau vairāk nekā gadu darbojas autoskola nedzirdīgiem cilvēkiem. Kā notiek apmācība?

0 Komentāru
Latvijā jau vairāk nekā gadu darbojas autoskola nedzirdīgiem cilvēkiem. Kā notiek apmācība?
900 SEKUNDES

Braukšana pie auto stūres daudziem šķiet pašsaprotama lieta, taču ir cilvēki, kuriem vadītāja apliecības iegūšana rada krietni lielākas pūles nekā citiem, tāpēc Latvijā jau vairāk nekā gadu darbojas autoskola nedzirdīgiem cilvēkiem.

Autoskolas “Mobilizing” dibinātāja Santa Beitāne norāda, ka cilvēki ar dzirdes traucējumiem mācās lēnākā tempā, tāpēc viņiem vislabāk autobraukšanas iemaņas apgūt atsevišķi no dzirdīgajiem.

2006. gadā, kad viņa tikko bija kļuvusi par braukšanas instruktori, Santa apmācībās sastapa nedzirdīgu sievieti. Tad viņai radās pirmās domas par to, ka nedzirdīgiem cilvēkiem ir ļoti sarežģīti iegūt autovadītāja apliecību. Kad Santa jau bija apguvusi zīmju valodas pamatus, viņu bieži vien uzmeklēja cilvēki ar dzirdes traucējumiem, kuri sastapās ar braukšanas apmācību problēmām.

“Rodas problēmas, tad man zvana un saka – vai Jūs paņemsiet? Protams, par viņiem jūtu atbildību, es viņus vispār uzskatu par saviem bērniem un visus lasu kopā,” saka Santa Beitāne.

2017. gadā Santa izveidoja sociālo uzņēmumu, kas nodarbojas ar nedzirdīgu cilvēku autobraukšanas iemaņu apmācībām. Pašlaik autoskola darbojas Rīgā un Valmierā.

“Pieprasījums ir, jo tas palīdz cilvēkiem arī darbu atrast, tas ir ļoti svarīgi, īpaši šai mērķa grupai,” saka Santa.

Jā viss veiksies, kā iecerēts, Santa plāno arī pieņemt darbinieku – vājdzirdīgu braukšanas instruktoru, kurš palīdzētu veikt raitāku, apjomīgāku apmācības procesu. Tāpat arī cerēts, ka jau tālākā nākotnē autoskola “Mobilizing” varēs apmācīt cilvēkus ar kustību traucējumiem.

0 Komentāru