Latvijā jau šogad atgriezīsies 10 degvielas uzpildes stacijas Shell

Pievienot komentāru
Latvijā jau šogad atgriezīsies 10 degvielas uzpildes stacijas Shell
REUTERS/SCANPIX

Pēc 13 gadu pārtraukuma par atgriešanos paziņojis viens no atpazīstamākajiem zīmoliem Shell. Vēl šogad plānots atklāt vismaz 10 uzpildes stacijas.

Shell pārņems šābrīža Trest tīkla stacijas. Vai un kā šī pazīstamā zīmola atgriezšanās Latvijā varētu ietekmēt situāciju tirgu?

Shell no Latvijas aizgāja 2003. gadā, kad degvielas uzpildes staciju tīklu pārdeva konkurentam, Statoil.  Tās bija 17 uzspildes stacijas, no kurām lielākā daļa – 13 – atradās Rīgā.  Darījuma summa atklāta netika, un tā nav publiskota joprojām. Taču tābrīža Statoil vadības paziņojumi liecināja, ka iztērētos līdzekļus plānots atgūt samērā ilgā laika posmā.

Tagad uzpildes stacijas ar Shell zīmolu atkal atgriežas, un šobrīd jau notiek to būvniecība. Tas gan nenotiek tukšā vietā, bet pārņemot stacijas, kuras līdz šim bija pazīstamas ar nosaukumu Trest. Lai arī pārmaiņas notiek autovadītāju acu priekšā uzņēmumu komunikācija aprobežojas ar minimumu.

“Tā ir daļa no plašākas Shell stratēģijas, apgūstot jaunus mazumtirdzniecības tirgus. Viens no tiem ir Latvija. Viss, ko varu teikt, ka tā ir jaunā Shell stratēģija,” LNT Ziņām pauda Shell pārstāvis Džonatans Frenčs.

Trest Oil līdz šim aizņēma mazāk par 4% tirgus Latvijas degvielas tirgus.  Staciju tīkls Trest ir izvēlējies nekļūt par Degvielas tirgotāju asociācijas biedru, kura apvieno nozīmīgākos tirgus dalībniekus Latvijā.  Tādēļ organizācijā gaidāmās izmaiņas un Shell ienākšanu komentēt atturējās.

Video