Komentāri
Latvijā iecienītākais ir Volkswagen, bet izvēlas arī Porsche, Bentley un Aston Martin zīmolus
FOTO: Bentley

Līdz 2014. gada oktobrim Latvijā reģistrētas kopumā 11 072 automašīnas, tā liecina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas apkoptie dati. Par šā brīža līderi ar 1 897 reģistrētiem automobiļiem kļuvis Volkswagen zīmols, kam seko Toyota ar 1 375 reģistrētiem auto.

Pēc auto nozares eksperta teiktā Volkswagen pirmo vietu nodrošina importētāja Moller cenu politika, kas ņem vērā Latvijas iedzīvotāju pirktspēju un jaunu modeļu parādīšanās šogad. Toyota joprojām saglabā savu lielo tirgus daļu Landcruiser un Rav4 modeļu popularitātes un Latvijas ceļu “labā” stāvokļa dēļ.

Trešajā vietā ierindojas zīmols Škoda, līdz oktobrim piereģistrētas 968 automašīnas. Ceturto vietu ieņem Peugeot ar 845 reģistrētām automašīnām, bet Renault ar 665 automašīnām ierindojas piektajā vietā.

Populāri joprojām ir tādi automašīnu zīmoli kā BMW, deviņu mēnešu laikā reģistrētas 310 šīs markas automašīnas, Audi 298, Mercedes-Benz – 251 un Lexus 128 automašīnas.

Reģistrēto automašīnu vidū sastopami arī dārgi un ekskluzīvi automobiļi. Deviņu mēnešu laikā reģistrētas 56 Porsche zīmola automašīnas. Iecienītākie modelis ir Porsche Cayenne – 20 automašīnas, tam seko Porsche Macan –16, Porsche 911 – astoņas, Porsche Pannamera – 6 un Porsche Cayman – divas automašīnas.

Nākamais ekskluzīvo automašīnu topā ierindojas Bentley. Deviņu mēnešu laikā reģistrētas 15 Bentley markas automašīnas, Bentley Flying Spur – 8 automašīnas, savukārt Bentley Continnental GT/GTC  – septiņas jaunas automašīnas.

2014. gada janvārī un jūlijā reģistrēti pa vienam ekskluzīvā Aston Martin zīmola automobiļi, viens Aston Martin BD9 modelis un viens AM Vantage modelis. Pērnā gada, tajā pašā laika perioda reģistrēta viena šī zīmola automašīna.

Līdz oktobrim reģistrēti Maserati Ghibli un Maserati Quattroporte, divi Rolls-Royce Wraith, Ferrari F12 B Berlinetta un Ferrari 458 Italia/Spider, un divi Tesla zīmola Model S modeļi.

Komentējot ekskluzīvo automašīnu pieprasījumu, auto nozares eksperts norāda:

Izskatās, ka Latvijas ekonomika joprojām tic pozitīvām tautsaimniecības tendencē, jo ir pieprasītas dārgāko autoražotāju jaunākie modeļi – piemēram, Porsche Macan ir tikko iznācis. Tas ir liels retums pat Rietumeiropā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl