Latvijā arvien vairāk šoferu savos auto ievieto videoreģistratorus

3 komentāri

Latvijā arvien vairāk šoferu savos auto ievieto videoreģistratorus. Šo tendenci apstiprina gan elektropreču pārdevēji, gan tiesu eksperti, kuri izskata īpaši smagus ceļu satiksmes negadījumus.

Mēdz gadīties, ka šajās ierīcēs fiksētais kļūst par vienīgo objektīvo pierādījumu strīdīgās situācijās. Nereti videoreģistratorus uzstāda arī sabiedriskajā transportā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja ir videoreģistratora ieraksts, absolūti noteikti var pateikt, kurš avārijā ir vainīgs.

Foto

Latvijā vēl pirms laika to izmantoja retais, taču pēdējos gados šī ierīce tieši šo iemeslu dēļ kļūst arvien populārāka. Kā atzinuši vairāki aptaujātie tirgotāji, pērn vismaz uz pusi salīdzinājumā ar 2014. gadu pieauga video reģistratoru pārdošanas apjomi.

Turklāt bieži vien to iegādājas ne tikai vieglo automašīnu īpašnieki, bet arī sabiedriskā transporta vadītāji.

To, ka autovadītāji arvien biežāk uzstāda savā transportlīdzeklī videoreģistratoru, apstiprina arī Valsts tiesu ekspertīžu birojā, kur izskata smagākus ceļa satiksmes negadījumus, tostarp, kur ir smagi cietušie un bojāgājušie.

Birojā no visām šīm avārijām 10% gadījumu jau ir nofilmēti ar videoierakstu palīdzību. Vēl pirms kāda laika video ierakstus kā pierādījumu nesis retais.

Kad ir videoreģistrators, var precīzi noteikt ātrumu, ar kādu auto ir braucis, kā arī to, vai auto bremzē vai paātrinās. Taču lielākā daļa LNT aptaujāto šoferu vēl tikai apsver domu par šīs ierīces iegādāšanu.

Tikmēr ir valstis, kur videoreģistratori ir aizliegti. Piemēram, Eiropas Savienības (ES) valstu vidū tā ir Austrija. Tādā veidā tiek aizsargāts iedzīvotāju privātums. Ja kāds tomēr liek savā auto šo ierīci, sods Austrijā par to ir 10 tūkstoši eiro.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl