Latvijā arvien vairāk pērk jaunas automašīnas

Komentāri

Jaunu vieglo automašīnu tirgū vērojams kāpums – šogad jaunus automobiļus Latvijā iegādājušies par gandrīz 10% vairāk nekā pērn.

Pircēji, iegādājoties jaunus vieglos automobiļus, kļūst izvēlīgāki un īpašu uzmanību pievērš autotirgotāju akcijām. Diezgan bieži iegādājas automašīnas ar paaugstināto klīrensu. Tas nozīmē, ka automobiļa grīda atrodas augstāk no zemes nekā ierasti.

Pavisam ir reģistrēts 12 tūkstoši automašīnu. Pirmajos šā gada 8 mēnešos jaunus automobiļus Latvijā pirka par vienu tūkstoti jeb 7% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Pirktāko automašīnu modeļu topa augšgalā ir Nissan Qashqai, Voklswagen Tiguan, Nissan Juke, Vokswagen Golf un Toyota RAV4.

Pērkot auto, privātpersonas visbiežāk izvēlas pelēko vai brūno krāsu. Papildaprīkojumā vēlas redzēt apsildāmu stūri un sēdekļus. Vēl cilvēki pievērš uzmanību gan degvielas patēriņam, gan ekspluatācijas izdevumiem.

Vairāk nekā pusi auto augustā privātpersonas iegādājās ar līzinga palīdzību. Ļoti bieži pircēji grib iegādāties auto bez pirmās iemaksas, ko automobiļu tirgotāji arī mēģina piedāvāt.

Premium klases jaunu vieglo auto tirgus piedzīvo stagnāciju – dārgās automašīnas pērk maz. Vidēji šīs klases automobilis maksā 70 000 eiro.

Nepatīkamu tendenci piedzīvo arī komerctransports Latvijā. Pēdējos divos mēnešos vērojams diezgan nopietns tā kritums par 40%. Ekonomikas pētniekus šī tendence dara bažīgus, jo tas varētu liecināt, ka uzņēmēji netic nākotnei.

Skaties video:

Lasi vēl