Latvijā arvien populārāki kļūst elektriskie skrejriteņi – CSDD gatavo priekšlikumus, kā šos braucamrīkus reglamentēt

Tāpat kā citur pasaulē, Latvijā arvien populārāki kļūst elektriskie skrejriteņi. Ceļu satiksmes drošības direkcija sola drīzumā nākt klajā ar piedāvājumiem, kā šos braucamrīkus Latvijā reglamentēt. Jo, patiešām, tā nav joka lieta: elektriskie skūteri kļūst arvien jaudīgāki, un, nemākulīgi rīkojoties, tie var būt bīstami.

Atpakaļ uz rakstu

17 komentāri

 • Ģirts Rozentāls

  Ģirts Rozentāls

  Kārtējā vaimanāšana par tēmu, kuru tramvaja braucēji nepārzina, bet pilsētas un valsts struktūras negrib civilizēti risināt. Tātad, standarta versija ar 250W motoru principā tas pats elektrovelo vien ir un arī ātrāk par 25 km /h neiet, rāviens arī nav nekāds dižais.Tie, kasir jaudīgāki jau ir mopēdi un jāreģistrē un tiem jābrauc pa ielas braucamo daļu. Diez vai kāds to gribēs,tāpēc tomēr izvēlēsies pirmo variantu. Par negadījumiem un saskarsmi ar gājējiem, kuru uzvedība reizēm arī vienkārši neizprotama...nu, te ir runa par saprātu un kultūras līmeni. Katrā gadījumā, nāksies taču beidzot risināt pilsētas infrastruktūras problēmas, lai kā arī slinkajiem birokrātiem to negribētos...
  • Aigars Snikus

   Aigars Snikus

   Ģirts Rozentāls Itkā jā,tik mūsu kultura ir gana zema,kam ari ir tāda attieksme.Starp citu,tikko pie kaimiņiem vazājos gan pa gājēju,gan velo joslu,neviens neprotestēja un nemacija dzīvot,tāpat braucit ar auto,viss korekti.Pameģini nejauši,te,uzkāpt uz velo joslas,ārprats būs.Kkā tā.
 • Marija Stepe
  • Aldis Stepe

   Aldis Stepe

   Marija Stepe viņi tos noteikumus sen jau kaļ. Veiksmi viņiem :D
 • Edgars Kļaviņš

  Edgars Kļaviņš

  Obligāti, apdrošināšanu, ārstu komisiju, vadītāju apliecību, ceļa nodokli, un nodevu par atļauju piedalīties ceļu satiksmē, aizsargvesti, ķiveri, tehnisko apskati un reģistrācijas Nr.
 • Valdis Davidjuks

  Valdis Davidjuks

  Ko tur reglamentēt.....uz cela braukat ar šiem braukt nav iespējams.....bedres zobus izdauzīt var......par tiem CSDD arī kompenses?
  🤣
 • Rolands Lubāns
  • Dzintars

   Dzintars

   Obligāti, jo noteikumi ir jāzina, šobrīd iegūt tiesības braukt ar velo ir tikai formalitāte tik - ļoti nenopoetni
 • Mārtiņš Ķīsītis
 • Mairis Krupenčiks

  Mairis Krupenčiks

  Obligāti jāliek ceļandoklis,apdrošināšana,vad.apl.arī derētu!!!!
  • Electro fan

   Electro fan

   Tu apdzēries vai kas tev pa vainu? Salietojies kaut ko? Kāds ceļa nodoklis, kāda apdrošināšana, kāda vadītāja apliecība... elektro skūteriem neko no šīm lietām nevajadzētu
 • Jānis Salietis
 • Liene Derkaca

  Liene Derkaca

  Ja šis jautājums ir aktuāls , tieši ka to lietot jo daudzi jaunieši izjūtot ta ātrumu nerespektē gājējus ! Ta nav rotaļlieta uz ielas tas tomert ir transporta līdzeklis jo ir spējīgs atsūtīt noteiktu ātrumu un ja ar tādu ātrumu uzskrien virsu gajējam / bērnam kādas būs sekas ??? Ir jau labi ka var pārvietoties veiklāk nekā ar kājām bet jāuzņemas atbildība tāpat k lietojot velosipēdu jo teikšu ka ir šī ierīce atista ātrumu kas būs lielāks nekā minot velosipēdu . Ir tiesām kārtīgi jāpārdomā šis ierīces lietošanas iespējas jo valsti ka Zviedrijā ir ļoti ļoti daudz negadījumu ar skrejriteni jo to lietotāji neievēro drošību vienkārši šķērso ielas nepārliecinoties par tuvojošos auto utt un tur ir velosipēdistu celiņi visur ! Tad varu iedomāties kas notiks pie mums kur viņi sāks jo ir pa trotuāriem ...
  • Matīss Celmiņš

   Matīss Celmiņš

   Ne tikai gājējus. Nesen vienu šitādu pajolu arī pa bruģi gandrīz izlīmēju Barona ielā..pirms manevra veikšanas nepaskatās ne pa labi ne pa kreisi tik mauc cik tas sūds jaudu spiež!
  • Maris Krastins

   Maris Krastins

   Liene Derkaca muļķības! Ar velo var attīstīt krietni lielāku ātrumu! Tikai retajam ir tik jaudīgi skūteri, lai velo tiem neturētu līdz.
   Būtu labi ja visi varētu braukt pa veloceliņiem, mums diemžēl braucamais segums ir drausmīgā stāvoklī...

   Pietam ir arī gājēji, kas piedodiet, bet pat nemāk iet pa ielu! 😞
   • Dzintars

    Dzintars

    Savulaik man ir trīs gājēji notriekti ar velo! Visos gadījumos gājējs maksājis sodu. Šķērsot velobrauktuvi var tikai tā pat kā brauktuvi uz ceļu.
    .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!