Pētījums: Latvijā 80% automašīnu ir novirzes balstiekārtas savirzē

Komentāri
Pētījums: Latvijā 80% automašīnu ir novirzes balstiekārtas savirzē
Foto: DBS

Liela daļa automašīnu uz Latvijas ceļiem ir tādā stāvoklī, ka strauju manevru veikšanas laikā, tās pilnībā var zaudēt vadāmību, un šo automašīnu vadītājiem arī ir jārēķinās ar liekiem izdevumiem palielināta degvielas patēriņa un detaļu nodiluma dēļ.

Tas secināts atklāts “Drošas braukšanas skolas” (DBS) un “Bosch Car Service” kopēji veiktajā akcijā, kuras laikā pie vairākām “Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas uzpildes stacijām tika veikta bezmaksas automašīnu balstiekārtas savirzes pārbaude.

Akcijas laikā tikai vienai piektdaļai (20%) pārbaudīto automašīnu netika konstatētas novirzes savirzes regulējumā, bet 22% automašīnu tika konstatētas ļoti būtiskas nobīdes.

Novirzes automašīnas savirzes regulējumā rodas automašīnas lietošanas laikā, no lielākiem vai mazākiem triecieniem, kā arī mainot vai remontējot vairākas detaļas automašīnas balstiekārtā. Nepareiza automašīnas balstiekārtas savirze un ģeometrija būtiski ietekmē automašīnas vadāmību, riepu un citu detaļu nodilšanas vienmērīgumu un ātrumu, kā arī var atstāt būtisku ietekmi uz automašīnas degvielas patēriņu.

Akcijas norisinājās piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jēkabpilī, Dobelē, Valmierā, Preiļo, kur ar “Bosch Car Service” mobilā savirzes stenda palīdzību tika pārbaudītas automašīnas vecumā no pieciem līdz trīsdesmit gadiem.

“Interesanti, ka daudzi autovadītāji nekad nav pievērsuši uzmanību tam, ka viņu automašīna vairs nevadās tā kā agrāk vai pat nestāv uz ceļa – tiecas uz vienu vai otru pusi. Maldīgs ir priekšstats, ka automašīnu savirze ir būtiska tikai ziemā. Arī vasarā, lietus laikā, uz grants ceļiem vai veicot straujus manevrus, it īpaši strauji bremzējot, nobīdes auto savirzē var būt būtisks iemesls avārijai,” norāda DBS valdes loceklis Artūrs Priednieks.

Lasi vēl