Komentāri
Latviešu meistari radījuši iespaidīgu rumaku! Pirmo reizi izrādīts ekskluzīvs dizaina motocikls

Latvijā radīts ekskluzīvs dizaina motocikls “Night Nomad”. Patlaban tas apskatāms izstādē “Atpūta un sports 2017” Ķīpsalā.

Iespaidīgā, sarežģītā dzelzs rumaka pārveide veikta Latvijā profesionālajā motociklu dizaina meistardarbnīcā “Metalhammers”. Tā idejiskais virzītājs un dizaineris ir Juhan Losop jeb Aleksandrs Blūmentāls. Izstādes veidotāji jau norādījuši, – “motocikls ir lielisks Latvijas meistaru profesionalitātes un dizaina ideju paraugs”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dizaina motocikla pamatā izmantots 2012. gada “Harley Davidson” motocikla modelis “Road Glide”. Tiesa, no tā teju nekas vairs nav palicis.

“Lai izjustu atšķirību, vajag aplūkot sākotnējo motociklu, un tad saskatīsiet dizainera darbu. Motocikls ir kļuvis garāks, tam ir speciāli pielāgoti spārni, somas, bāka, un lielākoties viss ir roku darbs,” stāsta Juhans.

Melno dzelzs rumaku rotā 26 collu liels priekšējais ritenis, īpaši veidota stūre, pašu taisīts metāla kāju balsts čūskas veidolā, kā arī speciāli darināts ādas sēdeklis ar gladiatora tēlu un latīņu uzrakstu Aut vincere, aut mori (Uzvarēt vai mirt).

Sēdekli gatavojis motobraucējiem labi zināmais, izcilais ādas meistars Hotabičs, bet motociklu krāsojis Vilnis Krilovskis. Braucamais ir aprīkots arī ar iespaidīgu muzikālo sistēmu –  tas papildināts ar sešiem skaļruņiem, kuru kopējā jauda ir 660 W. Turklāt audioierakstu atskaņošanai ir ierīkots bluetooth.

“Moci nevar radīt tikai uz papīra, tas ir jājūt, un arī pašam jāmāk taisīt detaļas. To apguvu pēc Jāņa Rozentāla mākslas skolas absolvēšanas, strādājot rūpnīcā “Sarkanā zvaigzne” kopā ar izcilo dizaineri Gunāru Glūdiņu,” stāsta Juhans, kurš ir Latvijas Dizaineru savienības biedrs.

Izstādes apmeklētāji Ķīpsalā būs pirmie, kas varēs novērtēt “Metalhammers” veikumu, bet jau jūnijā “Night Nomad” tiks prezentēts izstādē ”Nortälje Custom Bike Show” Zviedrijā.

Skaties FOTO!

Lasi vēl