Latvieši iegādājas vecākas, bet greznākas automašīnas, secina auto tirgotājs

0 Komentāru
Latvieši iegādājas vecākas, bet greznākas automašīnas, secina auto tirgotājs
FOTO: BMW

Šā gada otrajā ceturksnī strauji pieaugusi dinamisko BMW 3. sērijas automašīnu pārdošana. Šogad tika pārdots par piektdaļu vairāk šā modeļa automašīnu nekā šajā pašā laikā pērn – no astotās pozīcijas desmitniekā BMW 3. sērija pakāpusies uz sesto. Tiesa, par latviešu favorītu vēl aizvien uzskatāms Volkswagen Passat, kas, visticamāk, vēl kādu laiku nezaudēs līdera pozīciju.

Pēc portāla Latauto.lv pārdošanas vadītāja Andra Mālnieka teiktā, galvenais iemesls, kāpēc pieaugusi BMW 3. sērijas modeļu pārdošana, ir tas, ka pēdējā laikā autovadītāju vidū novērojama tendence iegadāties vecākas, toties greznākas lietotas automašīnas.

Ja vien finanšu iespējas atļauj, vadītāji labprātāk izvēlas lietotas “premium” klases automašīnas, nevis brauc ar dārgākām jaunām vai mazlietotām ekonomiskās klases automašīnām.

Piemēram, pircēji labprāt izvēlas ne tikai BMW sērijas automašīnas, bet arī Audi A4, Audi A6 un zviedru izcelsmes Volvo S40/V40/V50, kaut par tādu pašu cenu var iegādāties arī pavisam jaunu ekonomiskās klases automašīnu. Par to, ka “premium” klases automašīnas ir pieprasītas, liecina arī pārdošanas rezultāti.

Volkswagen Passat modeļu automašīnas aprīļa-jūnija mēnešos tika pārdotas 664, taču Audi A4 – 614. Tiesa salīdzinājumā ar to pašu periodu pagājušajā gadā šā modeļa pārdošanas rādītāji samazinājušies par 1,3%, taču tas Audi A4 netraucēja desmitniekā pakāpties no ceturtās pozīcijas uz otro.

Šā gada otrais ceturksnis bija veiksmīgs arī grezno un eleganto Audi A4 pārdevējiem. Šo modeļu pārdošana pieaugusi par 7,6%. Tiesa, greznajiem Audi A6 neizdevās uzkāpt uz trešo pozīciju starp vispieprasītākajām lietotajām automašīnām – to ieņēma zviedru Volvo V70/XC70.

Lai arī Latvijā visvairāk tiek pārdotas vācu automašīnas, no tām neatpaliek zviedru ražotie transportlīdzekļi. Pirms gada Volvo V70/XC70 automašīnas ieņēma otro pozīciju vispirktāko lietoto automašīnu vidū un tikai šā gada sākumā nokrita uz trešo vietu.

Aprīļa-jūnija mēnešos to pārdošanas rādītāji samazinājās vēl par 13,6%, tomēr tas netraucēja tām saglabāt pozīciju starp vispieprasītākajām automašīnām valstī.

Zviedru automašīnas Latvijas autovadītājus pievilina ne tikai ar savu prestižu vai greznību, bet arī ar augstākās klases drošību. Tieši “Volvo” modeļi ir drošības tehnoloģiju pionieri.

Gada otrajā ceturksnī vislielāko pārdošanas kritumu piedzīvoja Volkswagen Golf/Rabbit modeļi. Salīdzinājumā ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, no trešās pozīcijas starp visvairāk pārdotajām automašīnām tie noslīdējušu uz piekto vietu. Otrajā ceturksnī pārdotas 554 šī modeļa automašīnas, t. i., par 14,3% mazāk nekā tajā pašā periodā pērn.

0 Komentāru