Laikraksts: Latvijā plāno atjaunot transportlīdzekļu ar zīmolu RAF ražošanu

2 komentāri
Laikraksts: Latvijā plāno atjaunot transportlīdzekļu ar zīmolu RAF ražošanu
RAF ražojums - mikroautobuss "Latvija". (ZILGMA KUKLE, LETA)

Latvijā plāno atjaunot transportlīdzekļu ar zīmolu RAF ražošanu, ziņo Krievijas laikraksts “Rossijskaja gazeta”.

Tas vēsta, ka šim nolūkam 30. augustā reģistrēta SIA “Rīgas Autobusu Fabrika, RAF”, un ražošana plānota bijušajā mikroautobusu rūpnīcā RAF Jelgavā.

SIA “Rīgas Autobusu Fabrika, RAF” īpašnieks Ukrainas pilsonis Kirils Šumeiko laikrakstam teicis, ka, pirmkārt, runa ir par elektriskā pilsētas transporta ražošanu mazās sērijās.

“Faktiski [bijušajā rūpnīcā] RAF grib sākt izlaist pilsētas mikroautobusus ar elektropiedziņu, kā arī nelielus trolejbusus. Visticamāk, tas būs transportlīdzeklis uz vienas bāzes vai autobusa un trolejbusa hibrīds, kas varēs pieslēgties pilsētas kontakttīklam, lai veiktu uzlādi un pārvietotos, kā arī tam būs sava rezerve kustībai ar akumulatoriem,” stāstījis Šumeiko.

Viņš piebildis, ka izstrādātāji Latvijā ir pārliecināti par šāda transportlīdzekļa milzīgo potenciālu un to, kas tas būs pieprasīts, īpaši pēc stingru ekoloģisko normu ieviešanas Eiropas pilsētās, kas ierobežo dīzeļdzinēju lietošanu.

Bijušajā rūpnīcā RAF iecerēts ražot arī autopiekabes, kuras plānots prezentēt jau nākamgad. Tiek arī pieļauts, ka varētu tikt montēti mikroautobusi ar zīmolu RAF sadarbībā ar vienu no pasaules autoražotājiem – šā projekta sākums iecerēts 2020. gadā, raksta “Rossijskaja gazeta”.

Mikroautobusu rūpnīca RAF finansiālo problēmu dēļ darbību pārtrauca 1998. gadā.

TOP komentāri

 • bet
  +4 +4 0

  bet

  atkal ne latviešu rūpnīca. un ja nu atkal kārtējais uzmetējs? kur tad ir tie latviešu saimnieki?
 • Janis Bo
  0 0 0

  Janis Bo

  Nu beidziet ! Metalurgu arī uzņēmīgie ukraiņu investori atdzīvināja !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl