Iedzīvotāji uzskata, ka auto ekspluatācijas nodoklis jāiekļauj degvielas cenā

25 komentāri

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis ir jāiekļauj degvielas cenā, lai vairāk maksā tie, kuri biežāk brauc. Šī iedzīvotāju iniciatīva ar rekordlielu vairāk nekā 20 000 parakstiem iesniegta Saeimā, kas uzdevusi Satiksmes ministrijai iedzīvotāju iniciatīvu izvērtēt.

Pašlaik transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis ir fiksēts un tas jāmaksā ikgadējās tehniskās apskates laikā. Nodokļa apmērs ir atkarīgs no auto svara, bet jau tiek ieviests jauns aprēķina veids, kas balstās uz automašīnas CO2 izmešu daudzuma.

Manabalss.lv iniciatīvas autori un virzītāji uzskata, ka tagadējā nodokļa iekasēšanas kārtība ir negodīga. Tāpēc uzsākta iedzīvotāju parakstu vākšana par nodokļa iekasēšanas kārtības maiņu. Iniciatīvas iesniedzējs Saeimā Ģirts Lapškalns norāda, ka viņu mērķis ir panākt to, lai nodoklis tiek maksāts pērkot degvielu.

Foto

Par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa pievienošanu degvielai iniciatīvas autori kā labo piemēru piesauc Igauniju, kur transportlīdzekļa nodeva jau esot iekļauta degvielas cenā.

Satiksmes ministrijā norāda, ka viņi no Saeimas ir saņēmuši manabalss.lv virzīto iniciatīvu. Tomēr ministrijas darbiniekiem nav saprotama iniciatīvas būtība, jo Igaunijā un Lietuvā vispār nav transportlīdzekļa nodevas ne atsevišķi, ne iekļauta degvielas cenā.

Satiksmes ministrijas pārstāvis sola izvērtēt iniciatīvu par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa pievienošanu degvielas cenai un sniegt atbildi.

Neskatoties uz neveiksmīgo Igaunijas piemēra piesaukšanu, manabalss.lv iniciatīvas virzītāji norāda, ka idejas būtība nemainās – vairāk jāmaksā tiem, kuri vairāk brauc un patērē degvielu.

Arī LNT sastaptie autovadītāji, kuri ir iedziļinājušies problēmas būtībā uzskata, ka nodoklis jāiekļauj degvielas cenā.

Pašlaik Latvijā, Igaunijā un Lietuvā degvielas cena veidojas līdzīgi. Visās trijās valstīs degvielas cena sastāv no iepirkuma cenas, akcīzes nodokļa, pievienotā vērtības nodokļa un stratēģisko rezervju veidošanas izmaksām.

Ja transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis tiks pievienots degvielai, tad Latvijā degvielas cenu veidos vēl viens papildu nodoklis.

Video

TOP komentāri

 • Made Kušķe

  Made Kušķe

  Skaidrs,ka nodoklis jāiekļauj degvielas cenā,un nav ko aizbildināties ar invalīdiem.Viņi varētu čekus par degvielu nodot reizi mēnesī vai kā citādi,un saņemt naudiņu atpakaļ.Apmēram tā kā par asistenta pakalpojumiem.Ir taču cilvēki,kas maksā pilnu nodokli,bet izbrauc varbūt reizi mēnesī.Kāpēc būtu jāmaksā par auto turēšanu garāžā?
 • bernu mamma
  +8 +8 0

  bernu mamma

  Es musu valsti nesaprotu,ko cikst par citam valstim.Kaiminvalstis kaut ari nemaksa to eksplotacijas nodokli un ari pie degvielu cenam nav pielikts dizi klat,bet viniem ir celi ir labaki,algas ir lielakas,slimnicas arstu pakalpojumi pieejamaki un letaki vai pat pa brivu.Ka musejiem kauna nav cikstet,vairak tik doma par sevi nevis tautu.Ja visiem ministriem un augstakstavosajos amatos butu jadzivo kads menesis ar minimalo algu 370eiro menesi,vini bada nomirtu.KAUNA NAV
 • Seniors
  +8 +8 0

  Seniors

  Pilniba piekritu , kad ekspluatacijas nodoklis , jaieklauj degvielas cena ! Bet , seit rodas jautajums , cik godigi bus degvielas tirgotaji un lemeji , par sadiem grozijumiem . Var pielikt 1-2-3 centus , bet , ja kartejais zaglis , pieliks ari , 50 centus , par litru degvielas ! Esmu , nodzivojis Igaunija , vairak ka 40 gadus , bet cik atceros , tad ekspluatacijas nodoklis bija , ieklauts - degvielas cena . Par auto skati , maksaju tik , cik par to , pienakas !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl