Lai izsauktu “taksi” uz Vecrīgu, turpmāk būs šis tas jāliek aiz auss…

Komentāri

Jauna kārtība taksometru iebraukšanai Vecrīgā! No pirmdienas, 1. februāra, lai taksometrs iebrauktu vecpilsētā, tam būs nepieciešama īpaša atļauja.

Kopumā darbam Rīgas teritorijā izsniegtas licences 608 taksometru pārvadātājiem ar vairāk nekā diviem tūkstošiem automašīnu. Savukārt atļauju iebraukšanai Vecrīgā, samaksājot 300 eiro, līdz šim saņēmis tikai 81 uzņēmums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konkurences padome paudusi bažas, ka jaunā kārtība ierobežos konkurenci, jo 300 eiro lielā nodeva uzņēmumam jāmaksā neatkarīgi no tā rīcībā esošo auto skaita.

Pēc padomes aplēsēm, Rīgā tikai 6% pārvadātāju izmanto 11 un vairāk automašīnu. Savukārt nedaudz vairāk nekā 94% pārvadātāju pakalpojums sniedz, izmantojot 1-10 automašīnas.

Konkurences uzraugu ieskatā pret šīm kompānijām nodeva ir netaisnīga un samazina iespējas piedāvāt savus pakalpojumus.

Rīgas dome izmaiņas pamato ar līdzšinējiem šoferu pārkāpumiem Vecrīgā, piemēram, bez samaksas izmantojot pašvaldības autostāvvietas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl