Lai iebrauktu Krievijā ar līzinga auto, jāmaksā pamatīgs depozīts

Komentāri

Krievijā ieviesti stingrāki nosacījumi iebraukšanai ar auto. Lai robežu no Latvijas varētu šķērsot ar līzingā esošu auto, jāmaksā pamatīgs depozīts.

Lai izskaustu krāpšanos un izvairīšanos no nodevu maksāšanas par ievestu auto tirdzniecību, Krievijā ieviesti jauni noteikumi – tagad Krievijā atļauts īpašniekam bez papildu nodevām ievest tikai vienu auto, bet par otru auto jāiemaksā depozīts, kas paliek Krievijā gadījumā, ja auto neatgriežas.

Nosacījumi neattiecas uz komercauto, bet attiecas uz auto privātai lietošanai. Šis auto var būt īpašumā ne vien fiziskai, bet arī juridiski personai, tai skaitā līzinga kompānijām. Tas faktiski nozīmē, ka fiziskām personām, kuras no Latvijas uz Krieviju vēlas braukt ar savu līzingā pirkto auto, jārēķinās ar iespēju, ka būs jāmaksā drošības depozīts. Pēc līzinga devēju asociācijas vadītāja teiktā, muitā šī jaunā norma gan vēl pagaidām tiek traktēta dažādi, tomēr jau bijuši gadījumi, kad depozīts tiek prasīts.

Jevgenijs Belezjaks
Latvijas līzinga devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Dažiem izdevās tikt iekšā, dažiem paprasīja depozītu. Lai būtu nojaušams, par kādā summām iet runa, – vienam no mūsu klientiem par apvidus auto, kas ražots 2012. gadā, paprasīja 12 000 eiro. Tiem klientiem, kas sastapās ar tādu problēmu, nav citu variantu, jāatgriežas atpakaļ.

Tomēr visiem jārēķinās, ka uz robežas tagad tiks pārbaudīts, vai konkrētai fiziskai vai juridiskai personai jau viens auto neatrodas Krievijā – pārbaudes prasot laiku un var veidot rindas uz robežas.

Asociācija pirmdien spriedīs par to, ko darīt un kur vērsties, lai panāktu izmaiņas jaunajā kārtībā. Šīs problēmas skārušas visas Baltijas valstis un Somiju, to pārstāvju centieni mainīt situāciju pagaidām nav sekmējušies.

Lasi vēl