Laba ziņa autovadītājiem! Latvijā par 20% samazinājies auto zādzību skaits

Komentāri

Samazinājuma iemesli ir vairāki – spēkratu marķēšana, pretaizdzīšanas papildu aprīkojumu uzstādīšana un arī policijas darbs. Šogad tikai Rīgas reģionā vien tika aizturēti 14 grupējumi, kuri specializējās uz automobiļu zādzībām.

Šogad ir nozagts par 170 automašīnām mazāk nekā pērn. Ja 2015. gadā auto tika aizdzīts 870 īpašniekiem, tad šogad par piektdaļu mazāk – septiņiem simtiem. Vairāk nekā puse no šīm zādzībām notikušas Rīgas reģionā. Pagājušajā gadā un šogad policijas darbinieki aizturējuši vairākus grupējumus, kas nodarbojās ar šo rūpalu, turklāt šajā gadā apcietināti arī starptautisko grupējumu pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Lai samazinātu auto zādzību skaitu, policija sadarbībā ar Apdrošinātāju asociāciju strādā arī preventīvi, aicinot autoīpašniekus uzstādīt papildu pretaizdzīšanas aprīkojumu, kā arī marķēt sava auto detaļas, jo bieži vien, kad auto nozagts, to izjauc detaļās, bet, ja tās ir marķētas, zagļiem interese mazinās

Zagļu vidū visiecienītākās automašīnu markas šogad ir Volkswagen, Audi, BMW, Toyota un Opel.

Nozagto auto liktenis mēdz būt dažāds. Viena daļa ļoti ātri tiek aizvesta prom no valsts, citas zagļu nagos nonākušas mašīnas tiek slēptas mežos, kuras novēro paši noziedznieki. Ja dažu dienu laikā tās neizdodas atrast policijai, tas nozīmē, ka auto nav ar izsekošanas ierīcēm un tiek realizēt melnajā tirgū.

Šogad visdārgākā nozagta automašīna ir Porsche Cayenne GTS, tā maksāja 128 tūkstošus eiro. Otrajā vietā ierindojās BMW X6, šī auto vērtība bija 49 tūkstoši eiro. Bet pērn tas bija 98 tūkstošu vērtais Mercedes Benz GL.

Visbiežāk zagtie auto modeļi, kas nav vecāki par 5 gadiem ir Toyota RAV4, Toyota Avensis, Hyundai Santa Fe, AUdi A4 un Audi Q5. Vēl pirms gada šīs Hyundai markas automašīnas nebija iecienītākās zagļu vidū.

Pēdējo 18 gadu laikā Rīgā auto zādzību skaits sarucis 4 reizes, tomēr eksperti aicina rūpēties par transportlīdzekļa drošību un to aprīkot ar nestandarta drošības iekārtām. Zagtus automobiļus atrast vislabāk palīdz dažādas izsekošanas iekārtas – GPS vai radiosistēmas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl