7 komentāri
Laba ziņa autovadītājiem! Eksperti prognozē, ka nākamgad nafta kļūs lētāka
FOTO: LETA

Šodien Brent naftas cena biržas svārstījās ap 37 dolāriem par barelu, turoties 11 gadu zemākajā līmenī,. OPEC, kurā pulcējušās lielākās melnā zelta ieguvējvalstis prognozē, ka šāda zemā līmeni cenas saglabāsies vēl četrus gadus, savukārt pie 95 dolāru atzīmes varētu atgriezties tikai 2040. gadā.

Lai arī naftas cenas uzminēt, esot grūtāk nekā zīlēt kafijas biezumos, pašmāju eksperti piekrīt, ka, visticamāk, nafta kļūs lētāka nekā dārgāka.

Pēdējā gada laikā auto tirgū pieredzētas būtiskas pārmaiņas, kas, visticamāk, turpināsies arī nākamgad.

Pilnībā apstājies autogāzes izmantošanas bums, jo tradicionālā degviela vairs nav tik dārga.

Savukārt Rīga arvien biežāk cilvēkiem jāpavada sastrēgumos, jo braukt ar auto ir izdevīgāk nekā ar sabiedrisko transportu, kam šogad būtiski pieauga biļešu cena. Taču lielākais risks no lētākas naftas ir ģeopolitisks un saistīts ar Krievijas pozīciju vājināšanos.

Naftas cenu kritums pasaules tirgū un Rietumvalstu Maskavai noteiktās sankcijas par tās lomu Ukrainas krīzē negatīvi ietekmējušas Krievijas ekonomiku. Rubļa vērtība pērn zaudēja gandrīz pusi savas vērtības, taču nedaudz atguvās, kad enerģijas cenas šogad stabilizējās.

Tomēr nesenākais naftas cenu kritums būtiski aptumšojis Krievijas ekonomikas perspektīvas. Krievijas Centrālā banka prognozē, ka gadījumā, ja naftas cenas saglabāsies pašreizējā līmenī, valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) 2016.gadā samazināsies par 2%.

TOP komentāri

  • haralds elceris
  • haralds elceris
  • Aija Rudaša
    +4 +4 0

    Aija Rudaša

    Akcīzi jau pielika, pieliks vēl. Labuma nekāda nebūs. Pasaulē paliks lētāka, Latvijā dārgāka.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl