Laba ziņa auto īpašniekiem! Rīgas mikrorajonos ierīkos bezmaksas stāvvietas

0 Komentāru
Laba ziņa auto īpašniekiem! Rīgas mikrorajonos ierīkos bezmaksas stāvvietas
FOTO: LETA

”Šogad Rīgas dome sāk eksperimentu par jaunu bezmaksas autostāvvietu ierīkošanu pilsētas mikrorajonos,” vēsta Rīgas mērs Nils Ušakovs.

”Jaunas stāvvietas tiks veidotas mikrorajonu galveno ielu malās. Kā piemēru minēšu Imantu un Kurzemes prospektu. Šajā ielā ietvi no brauktuves atdala plaša zaļā zona. Zaļo zonu mēs samazināsim, un tās vietā ierīkosim vietas automašīnu novietošanai perpendikulāri brauktuvei,” piebilst Ušakovs.

Rīgas mērs norāda, ka šādas stāvvietas nākamo trīs gadu laikā tiks izveidotas pie visām Rīgas mikrorajonu ielām, kur vien tas tehniski ir iespējams.

”Papildus tam tiek pētīta Vācijas pieredze, kur mašīnas tiek novietotas starp joslām. Piemēram, Berlīnē mikrorajonos tas ir visizplatītākais auto novietošanas veids. Jāpiebilst, ka šīs pieejas īstenošanai būs jāiekārto daudzas jaunas gājēju pārejas.”

”Mēs neveidosim autostāvvietas pagalmos. Tam ir trīs iemesli. Pirmkārt, stāvvietas pagalmos ir ērtas 30% rīdzinieku, kuriem pieder automašīnas. Taču 70% rīdzinieku nepriecājas, ka zem viņu logiem stāv desmitiem automašīnu, kas rada troksni un izplūdes gāzes. Otrkārt, papildu stāvvietas pagalmā vienalga nebūs pilnīgi taisnīgs risinājums, jo visiem tomēr vietu nepietiks. Treškārt, liela daļa no zemes gabaliem pagalmos ir privātais īpašums un būvēt tur mēs neko nedrīkstam,” informē Rīgas mērs.

Savukārt auto novietošana ielu malās parasti būs pilnīgi saprātīgā attālumā no dzīvojamajām mājām, vienlaikus mašīnas nestāvēs tieši zem logiem.

Pirmās šādas stāvvietas tiks ierīkotas šogad. Šīs stāvvietas tiks izveidotas tur, kur nav komunikāciju un tāpēc nav nepieciešama projektēšana. Vienlaikus šogad sāksies projektēšanas darbi, lai 2017. un 2018. gados turpināt būvniecību.

0 Komentāru