Komentāri
Krievija autobūves nozares atbalstam novirzīs 25 miljardus rubļu
FOTO: LETA

Krievija valsts grūtības pārdzīvojošās autobūves nozares atbalstam gatavojas novirzīt aptuveni 25 miljardus rubļu (390 miljonus eiro), piektdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Krievijas autobūves nozare pēdējā laikā piedzīvo grūtus laikus, jo automašīnu pārdošanas apjoms valstī ir būtiski samazinājies, ņemot vērā Krievijas ekonomikas nedienas, kas galvenokārt skaidrojamas ar naftas cenu samazināšanos pasaules tirgū un Rietumu noteiktajām sankcijām Krievijai par tās lomu Ukrainas krīzē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdības izziņotie pasākumi iekļaus kredītu izmaksu samazināšanu automašīnu iegādei, kā arī valsts institūciju īstenotas automašīnu iegādes programmas.

Autobūves nozares atbalsta pasākumi Krievijā tiek prezentēti dienā, kad Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen paziņoja par plāniem samazināt ražošanas apjomu Krievijā.

Volkswagen piedāvās darbiniekiem kompānijas rūpnīcā Kalugā brīvprātīgi pamest darbu. Tāpat rūpnīcā plānots ieviest četru darba dienu nedēļu, kā arī samazināt maiņu skaitu no trijām līdz divām.

Pagājušajā nedēļā par Krievijas tirgus pamešanu un rūpnīcas slēgšanu Sanktpēterburgā paziņoja ASV autobūves koncerna General Motors Vācijas struktūrvienība Opel.

Savukārt Dienvidkorejas autobūves uzņēmums SsangYong Motors pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tas jau gada sākumā apturējis automašīnu piegādes Krievijas tirgum.

Saskaņā ar oficiālo statistiku jaunu automašīnu pārdošana Krievijā februārī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, samazinājās par 38%.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl