Krapsis: Arī policijas auto cieš bedraino ceļu dēļ un daudz naudas tiek tērēts remontiem

11 komentāri
Krapsis: Arī policijas auto cieš bedraino ceļu dēļ un daudz naudas tiek tērēts remontiem
KASPARS KRFATS, F64

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada sākumu, šogad nedaudz samazinājies ceļu satiksmes negadījumu upuru skaits un joprojām lielas galvassāpes autovadītājiem, kā arī ceļu policistiem, – tā intervijā “900 sekundēm” norādīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Šogad satiksmes negadījumos bojā gājis 21 cilvēks, un statistika liecina, ka upuru skaits ir nedaudz mazāks kā pērn šajā laikā. Ceļu policijas priekšnieks gan piebilst, ka viņš savās prognozēs par to, vai situācija šajā jomā mainīsies uz labu, ir piesardzīgs.

Diemžēl ceļi Latvijā nav tik droši, lai varētu cerēt uz cietušo un bojāgājušo skaita samazināšanos, atzīst Krapsis. Viņš norāda, ka nekvalitatīvie ceļi ietekmē negadījumu skaitu kaut vai tāpēc vien, ka autovadītāji kļūst nervozi. Šī situācija ne pie kā laba nenoved.

“Tajā brīdī, kad viņiem jābrauc lēnām, kaut kur pēkšņi ceļš mainās un lēnā braukšana pārtop par ātro braukšanu un kopumā satiksmi veido nervozu, kas noved pie sīkiem ceļu satiksmes negadījumiem, bet atsevišķos gadījumos var būt arī bēdīgākas sekas. Tas, protams, ietekmē kopējo ceļu satiksmes situāciju,” pauž Krapsis.

Vēl viena lieta ir materiālie zaudējumi – ne viens vien autovadītājs pēc iebraukšanas bedrē ir apskādējis savu spēkratu. Ceļu policijas priekšnieks norāda, ka arī viņu dienesta auto cieš slikto ceļu dēļ un daudz līdzekļu tiek tērēti to remontiem.

Intervija ar Normundu Krapsi

11 komentāri