Kompānijai Rīgas ūdens nāksies maksāt atlīdzību par bedrē iekritušu auto

0 Komentāru
Kompānijai Rīgas ūdens nāksies maksāt atlīdzību par bedrē iekritušu auto
Foto: LETA

2010. gadā saulainā dienā ne no šā, ne no tā Nīcgales ielā asfaltā ielūza un milzu peļķē noslīka vieglā automašīna. Kā toreiz noskaidrojās, tas notika tāpēc, ka bija novecojušas un plīsušas uzņēmuma Rīgas ūdens caurules un noplūdušais ūdens radījis izskalojumus. Lai arī toreiz viss šķita skaidrs, tikai tagad, pēc četriem gadiem, šajā lietā ar tiesas spriedumu ir pielikts trekns punkts.

Pirms četriem gadiem pie Nīcgales ielas 21. nama uz ceļa braucamās daļas ielūza asfalts, un zeme burtiski aprija jaunu automašīnu Honda. Ir 2014. gads, un tiesa beidzot noskaidrojusi, kuram tad jāsedz auto īpašnieka zaudējumi.

Toreiz, karstajā 29. jūlija dienā, uzņēmums Rīgas ūdens nekautrējās atzīst, ka automašīna “norakstāma” viņu vainas dēļ. Taču pagāja dažas nedēļas un īpašnieks jau bija saņēmis KASKO apdrošināšanu, un sākās sarakste starp Rīgas ūdens juristiem un apdrošinātājiem, kas ilga četrus gadus.

Galvenais ieguvums no šīs četru gadu ilgās tiesāšanās ir tas, ka turpmāk šādos gadījumos, kad zem asfalta plīsušu cauruļu dēļ notiks kaut kas līdzīgs, auto īpašniekiem un apdrošinātājiem nebūs ilgi jātiesājas, bet visdrīzāk pietiks vien ar atsauci uz šo Augstākās tiesas spriedumu. Tas attiecas arī uz automašīnas īpašnieku, kura spēkrats pirms pāris dienām ielūza asfaltā Rīgā Iļģuciemā Baltā ielā. Arī šajā gadījumā visticamāk atbildību jāuzņemas SIA Rīgas ūdens. To pierāda fakts, ka jau nākamajā rītā šīs firmas strādnieki te veica remontdarbus.

0 Komentāru