Komentāri
Ķīna apsūz “Mercedes-Benz” par cenu manipulācijām
FOTO: LETA

Ķīna ir apsūdzējusi Vācijas autobūves koncernu “Mercedes-Benz” par cenu manipulācijām. Cenu kontroles institūcijas  ir ieguvušas pierādījumus, ka “Mercedes-Benz” kontrolēja savu rezerves daļu un uzturēšanas pakalpojumu cenas.

Ķīnas Nacionālā attīstības un reformu komisija, kas ir viena no vairākām Ķīnas valdības institūcijām, kas izmeklē pretmonopola likumu pārkāpumus valstī, uzticēja birojam izmeklēt iespējamus “Mercedes-Benz” pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cenu kontroles institūcijas norāda, ka kopējās visu “Mercedes-Benz” C klases automašīnas rezerves daļu izmaksas 12 reizes pārsniegušas nokomplektētas automašīnas izmaksas.

“Mercedes-Benz”  reaģējot uz Nacionālās attīstības un reformu komisijas sākto izmeklēšanu augusta sākumā paziņoja, ka no 1.septembra samazinās cenas vairāk nekā 10 tūkstošiem rezerves daļu  automašīnām Ķīnā.

Ķīna  ir noteikusi augstas nodevas importētām mašīnām un to rezerves daļām, tādēļ autoražotāji apgalvo, ka nevar piedāvāt zemākas cenas pasaulē lielākajā automašīnu tirgū, kurā tomēr dominē ārvalstu spēkratu zīmoli.

Pēdējā gada laikā Ķīnā izmeklēšanas ir veiktas pret ārvalstu kompānijām arī citos ekonomikas sektoros, tostarp farmācijā un bērnu pārtikas maisījumu uzņēmumos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl