Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku

Komentāri
Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku
FOTO: LETA

Eiropas ceļu policijas eksperti Jūrmalā šajās dienās diskutē par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu, tajos bojāgājušo un ievainoto skaitu. Latvija šajā statistikā ir vienā no pēdējām vietām starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Īpaši satraucoši ir šā gada sākuma dati, kad notika vairākas smagas avārijas.

Policija apgalvo, ka tai ir plāns, kā drošību uz ceļiem uzlabot. Jau tagad Saeimā iesniegti priekšlikumi par grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos par sodu palielināšanu par ātruma pārkāpšanu. Plānots arī iegādāties vairāk pārvietojamo fotoradaru un netrafarēto automašīnu. Tāpat tuvākajā laikā tiks īpaši kontrolēts, lai autovadītāji nelietotu dažādas palīgierīces, kas novērš uzmanību, tostarp planšetes, datorus un dažādas mobilās aplikācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katru dienu uz Eiropas ceļiem mirst 70 cilvēku. Bojāgājušo skaita samazinājums Eiropā pērn bijis niecīgs. Tas sasniedzis tikai 1% pretēji 8% samazinājumam iepriekšējos divos gados.

Savukārt Latvija pagājušajā gadā bijusi līdere negatīvā ziņā. Bojāgājušo skaits bija 106 cilvēki uz miljonu iedzīvotāju. ES šis rādītājs ir uz pusi zemāks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl