Komentāri

Pat ja autovadītājs nav vainīgs avārijas izraisīšanā, viņam jāzina, ka bēgšana no nelaimes vietas viņu var pārvērst par kriminālnoziedznieku. Neraugoties uz to šoferi bēg katru dienu un cer, ka policisti viņus nekad neatradīs.

Katru dienu Latvijā autovadītāji pamet avāriju vietas, nevienam par notikušo neziņojot. Viena lieta – ja sabojāts stabs vai žogs, pavisam cita – ja uz ceļa guļam paliek ievainots cilvēks, bet šoferis pazūd tālēs zilajās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, vakar Rīgā, Matīsa ielā auto notrieca 30 gadus vecu vīrieti, kurš ar traumām nogādāts slimnīcā. Mašīna aizbrauca no negadījuma vietas.

24 janvāra vakarā Rīgā, Brīvības un Senču ielu krustojumā automašīna uzbrauca 46 gadus vecai gājējai un aizbrauca no notikuma vietas. Arī šī cietusī nogādāta slimnīcā.

Savukārt Elejā, Lietuvas ielā šoferis ar automašīnu Mazda 626, izraisīja sadursmi ar automašīnu Audi .Audi nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā gāja bojā šīs automašīnas pasažiere. Mazda vadītājs notikuma vietu atstāja pirms policijas ierašanās. Rīgas reģiona kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis pumpurs skaidro iespējamos šoferu bēgšanas iemeslus.

Maldīgi domāt – paslēpšu sabojāto auto šķūnī un neviens mani nekad neatradīs, liela daļa no šoferiem bēgļiem tiek notverti, iegūstot videokameru ierastus un liecības no cilvēkiem. Ja konkrētajā ceļa posmā kameras nav, tiek analizētas tuvumā esošās un pielietota kaut vai elementārākā izslēgšanas metode, lai noskaidrotu, kura varētu būt vainīgā mašīna.

Tad, kad šoferi atrod, reibumu vairs nevar pierādīt, bet nepatikšanas ir lielas, īpaši, ja avārijas vietā pamesti ne tikai sabojāti dzelži, bet arī cietis cilvēks. Tad tiek uzsākts kriminālprocess par cietušā atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī.

Ir gadījumi, kad šoferis avārijā nav vainīgs, jo cietušais gājējs nav ievērojis satiksmes noteikumus. Taču kolīdz autovadītājs bēg, viņš no nevainīga cilvēka pārvēršas par noziedznieku, kuram draud cietuma sods.

Savukārt no tiesībām var šķirties pat, veikala stāvvietā iebuktējot svešu auto un aizbraucot, jo tā vadītājs nebija uz vietas un viņu bija ilgi jāgaida. Šādos gadījumos pareizi ir nevis atstāt vizītkarti logā, bet piezvanīt uz policijas dežūrdaļu, paziņoti par notikušo un tikai tad doties prom un gaidīt, kad ar jums sazināsies otra auto saimnieks, kurš no likumsargiem saņems vajadzīgo informāciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl