Kam tas ir izdevīgi? Pēdējā laikā vandaļi posta luksoforus, lauž ceļu stabiņus un “demontē” pieturvietas

0 Komentāru
Kam tas ir izdevīgi? Pēdējā laikā vandaļi posta luksoforus, lauž ceļu stabiņus un “demontē” pieturvietas
LETA

Sabojāti luksofori, pieturvietas jumtu zādzības, nolauzti signālstabiņi – no valsts nozīmes autoceļiem pēdējo dienu laikā notikušas vairākas zādzības, kā arī vandaļu uzbrukumi.

9. novembrī, apsekojot valsts reģionālo autoceļu P97 Jelgava–Dobele–Annenieki posmā no Jelgavas robežas līdz Būriņu ceļa pieslēgumam, uzņēmuma Latvijas Valsts ceļi (LVC) darbinieki konstatēja, ka uz regulējamas gājēju pārejas ceļa kreisajā pusē Tušķos (8,6. km) vandaļi ir salauzuši luksoforu. Nodarīti zaudējumi 297 eiro apmērā.

Tāpat pagājušajā nedēļā, 5. novembrī, konstatēti postījumi Tallinas šosejas posmā pirms un aiz Svētciema (no 78,9. līdz 82,1. km). Tur nolauzti astoņi signālstabiņi.

Savukārt 3. novembrī konstatēta līdz šim vēl nepieredzēta zādzība uz valsts vietējā autoceļa V35 Šķirotava–Saurieši. Autoceļa 4. kilometrā kreisajā pusē, autobusu pieturvietas Pārvalde paviljonam ir nozagts plastikāta jumts.

Visi šie gadījumi ir notikuši posmos, kur nesen veikti satiksmes drošības uzlabošanas vai autoceļu atjaunošanas būvdarbi. Visos trijos gadījumos LVC ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu ierosināt krimināllietu.

LVC atgādina, ka katrs šāds zādzības vai vandalisma gadījums reāli apdraud ceļa lietotāju drošību. Bez luksofora netiek regulēta satiksme krustojumā, savukārt bez signālstabiņiem ir grūtāk saredzama autoceļa mala. Jebkurš ceļa aprīkojums kalpo ceļa lietotāju drošības paaugstināšanai un arī komfortam.

Pavisam kopš gada sākuma valsts autoceļu aprīkojumam ir nodarīti zaudējumi 136,5 tūkstošu eiro apmērā. Pērn visa gada laikā – 209,3 tūkstošu eiro apmērā.

0 Komentāru