“Kaitina, kad strauji apdzen!” “Nav saprotams, ko viņš uz ceļa veido.” Šoferi dalās ar negatīvo pieredzi satiksmē

2 komentāri

860 000  Latvijas iedzīvotāju, tieši tik daudz mums ir autovadītāju, kuri šonedēļ svin profesionālos svētkus, jo daudzās valstīs Eiropā tiek svinēta Autovadītāja diena.

Esam vērīgi autovadītāji – pamanām ne tikai netīrumus uz sava auto, bet arī protam precīzi definēt, kas griež acīs, braucot pie stūres.

“Kaitina, kad agresīvi brauc, strauji apdzen, kad runā pa telefonu, īpaši atrodoties braukšanas kreisajā malējā joslā, kad nelaiž un neievēro rāvējslēdzēja principu,” sūkstās saimniecības pārzinis Igors.

Tikmēr poligrāfiķis Dainis atklāj, ka pārsvarā netīk, ka autovadītāji nerāda pagriezienus. “Cilvēks nav viens uz ielas.”

Savukārt brīvmākslinieci Neldu kaitina, “ka šoferi mēģina apbraukt sastrēgumus, it kā viņi ir gudrāki par pārējiem”.

Šie un citi autovadītāju grēki atspoguļojas arī statistikā. Pēdējo piecu gadu laikā par 11% pieauga ceļu satiksmes negadījumu skaits. Ja 2015. gadā deviņos mēnešos notika gandrīz 29 000 avāriju, tad šogad – par gandrīz 4000 vairāk.

Autoeksperti uzskata, ka braukšanas kultūra atbilst tai videi, kurā mēs braucam.

“Mēs braucam gana labi! Tālāk, lai uzlabotu mūsu statistiku, lai mēs neietu bojā, vajag uzlabot infrastruktūru. Tā vide, kur mēs braucam, ir pilnīgi trash (miskaste)… Šķībi ceļi, bedraini, zīmes kaut kur ir, kaut kur – nav. Nevar spēlēt basketbolu, kurā viens grozs ir citā laukumā, kur otram grozam ir kantainā stīpa un kur vietām parketam lūst ārā dēļi. Mēs nevaram tad vainot spēlētājus, jābūt gludam spēles laukumam,” stāsta autoeksperts Pauls Timrots.

Taču, neņemot vērā visus trūkumus, autovadītāji, braucot pie stūres, pamana arī labas lietas.
2 komentāri