Komentāri
Kādu automašīnu iespējams nopirkt par 500 vai mazāk eiro?
FOTO: Flickr

No “žiguļa”, kam nav bremžu, no rūsas saēstas Alfa Romeo līdz dažu desmitu gadu vecam Audi, ar ko, pagriezienā braucot, autovadītājs riskētu pazaudēt izpūtēju. Tādas automašīnas iespējams nopirkt, ja kabatā ir tikai 500 vai mazāk eiro.

“Vēloties iegādāties automašīnu, pietiek ar nedaudz mazāku summu nekā vidējā mēnešalga – 530 eiro. Tomēr ticams, ka tādam pirkumam būs trūkumi. Piemēram, virsbūvi “izrotās” deformācijas, salonu – caurumi un traipi, bet zem motora pārsega blakus motoram slēpsies arī kāds defekts. Tāda automašīna, protams, ripos, bet izbraukt ar to uz ielas būs bīstami,” teic Andris Mālnieks, portāla LATAUTO.lv pārdošanas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd starp ļoti lēti pārdodamām automašīnām dominē vācu Volkswagen, Audi, BMW, zviedru Volvo un amerikāņu Ford markas automašīnas. Tiesa, starp tām var sastapt arī retākas markas – piemēram, kompaktu japāņu Daihatsu Sirion automašīnu sarkanā krāsā.

Automašīnu tirgus eksperts atzīmē, ka vairums tādu automašīnu sasniegušas 20 vai vairāk gadu. Turklāt nereti tās tiek pārdotas bez dokumentiem, un tehniskā apskate ir beigusies vai ir tuvu beigām.

“Iegādājoties vecu transportlīdzekli, autovadītājam vajadzēs iziet visas obligātās procedūras, lai varētu to vadīt. Nemaz nerunājot par remontu, pēc kura “prasās” lielākā daļa pustūkstoša vērtās automašīnas,” apgalvo Mālnieks.

Piemēram, starp pavecām automašīnām var atrast pirms 26 gadiem ražotu melnu Audi 90 sedanu ar benzīna dzinēju, kuru šodien var nopirkt par nieka 160 eiro, smilšu krāsas “žiguli” VAZ 21063, kas maksā 300 eiro vai baltu BMW 318, par kuru tiek prasīti 450 eiro.

Taču, pārlūkojot šo automašīnu sludinājumus, var redzēt, ka “žigulis” tiek pārdots bez bremzēm un akumulatora, BMW dzinēja pārsegs nolietojies, bet Audi automašīnai vajadzētu mainīt gan bremzes, gan dzinēja palaišanas sistēmu.

“Atrast transportlīdzekli tehniskā kārtībā par 500 vai mazāk eiro gandrīz nav iespējams. Tāpēc autovadītājiem vajadzētu labi padomāt, vai viņiem labāk atmaksājas pirkt nekārtīgu “večuku” un remontam papildus iztērēt dažus simtus eiro, vai nedaudz pataupīt un pameklēt 5 vai 10 gadus vecas automašīnas labākā stāvoklī uz nomaksu,” teic Mālnieks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl