Kāds varētu būt skaidrojums? Šogad būtiski pieaudzis auto sadursmju skaits ar dzīvniekiem

1 komentārs
Kāds varētu būt skaidrojums? Šogad būtiski pieaudzis auto sadursmju skaits ar dzīvniekiem
LETA

Šogad ievērojami pieaudzis auto sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem. Apdrošinātāji to saista ar samērā siltu ziemu, kad dzīvnieku populācija varēja stipri pieaugt.

Savukārt Valsts meža dienestā skaidro, ka negadījumu skaita pieaugumam ir sezonāls raksturs. Vairāk avāriju ar lieliem meža zvēriem – aļņiem un stirnām ir novērotas pavasarī, bet lapsas zem auto riteņiem vairāk pakļūst vasarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valters Lūsis, Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs:

Bīstamākais ir maija mēnesis – aļņiem nāk jauna paaudze un iepriekšēja gada īpatņi apgūst jaunas teritorijas. Tad arī ar aļņiem ir nopietnākās sadursmes.

Apdrošinātāji lēš, ka šogad auto sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem palielināsies vismaz par 10-15%. Tikmēr auto eksperti atgādina, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgiem meža masīvu vai aizaugušu pļavu tuvumā, jo šeit meža zvēri uz ceļa var parādīties haotiski un pēkšņi. Dzīvnieku uzvedība bieži vien nav prognozējama un ja pamanāt, ka ceļu šķērso stirna – ieteicams piebremzēt, jo tai var sekot arī citas.

TOP komentāri

  • Edgars Sušinskis
    0 0 0

    Edgars Sušinskis

    Vistrakākās uz ceļ ir stirnas, to populācija pēdejo divu gadu laikā ir atjaunojusies pēc divu gadu viņām bargās ziemas ar dziļu sniegu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl