“Kāda atšķirība – brauc pa pirmo vai otro joslu?” Autovadītāji neizprot, kā braukt pa ceļiem ar vairākām joslām

19 komentāri

Piektdien, 3. novembrī, daudzi autovadītāji uz Pierīgas šosejām tika aizturēti ar neparastu atgādinājumu, – ka tāpat vien braukt pa kreiso joslu nav ļauts.

Šo satiksmes noteikumu punktu, kam jānodrošina plūstoša kustība uz ceļiem daudzi autovadītāji vienkārši aizmirst.

Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem ārpus apdzīvotām vietām kreisajā malējā braukšanas joslā drīkst iebraukt tikai tad, ja visas pārējās joslas ir aizņemtas vai arī, lai nogrieztos pa kreisi, vai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā. Daudzi autovadītāji to vienkārši neapzinās un tas itin bieži noved pie konfliktsituācijām uz ceļiem. Lai par to atgādinātu, policija rīkoja īpašu akciju.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Bieži vien šādās situācijās autovadītāji, kuri pārzina noteikumus un apzinās to, ka viņš apsteigt nedrīkst, kaut kādā veidā mēģina audzināt šos te vadītājus, kas turas kreisajā joslā. Mēģina pievērst uzmanību ar signalizēšanu, bremzēšanu, pēc tam vēl apzinātu bremzēšanu. Un, protams, tas rada avārijas situācijas un satiksmi padara nervozu, citreiz bīstamu.

Policija reidā dodas ar vienu no savām netrafarētajām automašīnām. Vērojot satiksmi no malas, autovadītāji iedalās divās grupās: tie, kuri kreisajā joslā tik tiešām iebrauc tikai uz mirkli, un tie, kuri pa to brauc cēlā vientulībā. Tādus ekipāža arī aptur.

Saiva
autovadītāja

Es it kā vienmēr esmu uzskatījusi, ja es braucu, es skatos spogulī, ja mani neviens necenšas apdzīt, tad kāda nozīme, pa kuru joslu es braucu? Ja man ir kāds aizmugurē, es vienmēr palaižu, bet tā es it kā […]. It sevišķi tad, kad ir sliktais laiks un aiz “fūrēm” braukt nav forši. Un tāpēc es braucu pa to joslu.

Jānis
autovadītājs

Man liekas normāli. “Pa lielam” es nesaprotu, kāda ir atšķirība, – brauc pa pirmo vai pa otro joslu.

Reida noslēgumā policisti secina, – autovadītājiem nenāktu par ļaunu šad tad paņemt rokā ceļu satiksmes noteikumu grāmatu un atsvaidzināt atmiņu.

Ierobežojums braukšanai kreisajā malējā joslā attiecas arī uz apdzīvotām vietām, tiesa gan, tikai tad, ja ceļam ir trīs vai vairāk joslas vienā virzienā.

 

19 komentāri