“Kad tiek nobloķēts konts, tad gan viņi atskrien!” Tūkstoši autovadītāju nemaksā par iebraukšanu Jūrmalā

8 komentāri

Jau pēc dažām dienām par iebraukšanu Jūrmalas teritorijā atkal būs jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Sods par nemaksāšanu – 50 eiro. Tas gan pagājušā sezonā daudziem nav liedzis pilsētā iebraukt, nemaksājot nodevu.

Ir arī tādi, kuriem sodos uzkrāti jau vairāki tūkstoši eiro.

Tendence gan esot pozitīva: ja 2017. gadā Jūrmalas teritorijā bez caurlaides autovadītāji iebraukuši 80 000 reižu, tad pērnā gada sezonā šis skaitlis samazinājies pat par četrām reizēm. Tomēr 3500 protokolu mēnesī tika noformēti. Pārkāpēji lielākoties ir vietējie iedzīvotāji.

“No visas Latvijas. Ļoti daudz brauc ar īrētām mašīnām, pēc tam nākas cīnīties ar tām kompānijām, kas izīrē. Tie vadītāji jau prom, ārzemēs bieži, bet noteikumos no šā gada ir ierakstīts, ka mūs neinteresē autovadītājs, darbosimies ar īpašnieku,” uzsver Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Ir tādi autovadītāji, kas pērn ir iebraukuši šajā kūrortpilsētā, nesamaksājot 20 un 30 reizes. Tātad – sodos būs jāsamaksā 1000-1500 eiro. Gandrīz puse pārkāpēju savus sodus ir samaksājuši. Tomēr ir daži tūkstoši autovadītāju, kuriem sodu piedzen tiesu izpildītāji.

“Kad tiek nobloķēts konts, tad gan viņi atskrien. Tad viņam kaut kā jāreaģē. Protams. Tas varbūt sarežģī arī mūsu dzīvi, viņam varbūt ir attaisnojošie iemesli. Ja uzreiz būtu reaģējis uz izsaukumu, nebūtu šis garais ceļš,” piebilst Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks.

Apmēram puse no visiem pārkāpējiem nereaģē uz Jūrmalas policijas raktveida uzaicinājumu ierasties uz lietas izskatīšanu. Tikmēr jau no pirmdienas, 1. aprīļa, par iebraukšanu Jūrmalā atkal būs jāmaksā.

Jāņem vērā, ka caurlaide derīga nevis 24 stundas no iebraukšanas brīža, bet gan līdz konkrētās dienas beigām. Kā arī, lai neveidotos sastrēgumi, iespējams norēķināties, nevis uzreiz iebraucot Jūrmalā, bet var arī vēlāk – līdz tās pašas dienas beigām.

To var izdarīt četros jaunajos automātos, kas jau ir uzstādīti Jūrmalas teritorijā. Kopš pirms diviem gadiem sāka darboties videotehniskās ierīces, kas fiksē iebraukušo auto reģistrācijas numurus un atpazīst visus, kas nesamaksā, autovadītāji daudz aktīvāk sākuši iegādāties caurlaides.

“Līdz ar to varam secināt, ka cilvēki kļūst apzinīgāki, ceram, ka šī tendence šogad turpināsies un sodi būs arvien mazāk. Cilvēki iegādāsies divu eiro caurlaidi, nevis riskēs ar 50 eiro sodu,” noteic Jūrmalas pilsētas domes pārstāve  Zane Leite.

Tikmēr aptuveni 1000 autovadītāju pārsūdz uzlikto sodu Jūrmalas pašvaldības policijā, bet 800 to apstrīd tiesā.

Jūrmalas Pašvaldības policija sola, ka protokoli par iebraukšanu šajā kūrortpilsētā, nesamaksājot divus eiro, šogad tiks izskatīti daudz operatīvāk nekā iepriekšējos divos gados.

8 komentāri