Komentāri
Kabriolets nav nekāda greznība – to var nopirkt par 500 eiro, saka eksperti
Foto: Flickr

Automašīnu ar atveramu vai noņemamu jumtu jeb kabrioletu parasti uzskata par īpašu greznību, kuru atļauties var tikai ļoti turīgi cilvēki. Transporta sludinājumu portāla Latauto eksperti apgalvo, ka tas ir tikai mīts.

Pēc Latauto aplēsēm šobrīd Latvijā tiek pārdoti gandrīz seši simti kabrioletu. To cena svārstās no 500 līdz 94 tūkstošiem eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislētākais pārdošanā esošais kabriolets ir Fiat Punto, kurš maksā 500 eiro. Pēc pārdevēja teiktā, 20 gadus vecā automašīna “brauc lieliski”, tikai paceļamajam jumtam ir defekti.

Nedaudz vairāk – 550 eiro – tiek prasīts par citu Fiat zīmola automašīnu ar paceļamu jumtu.

“Šobrīd tiek pārdoti tikai daži kabrioleti, kas maksā mazāk par vienu tūkstoti eiro. Lielāka izvēle ir tiem, kas gatavi maksāt vismaz četras reizes dārgāk, apmēram divus tūkstošus eiro,” saka Andris Mālnieks, portāla Latauto pārdošanas vadītājs.

Par 1,5–2,5 tūkstošiem eiro šobrīd var iegādāties pirms 20 gadiem ražotos Honda CRX del Sol vai Volkswagen Golf Cabrio, vai piecus gadus jaunākus modeļus – Mitsubishi Eclipse Spyder vai Peugeot 206 CC.

Vispopulārākie kabrioleti, kas tiek pārdoti Latvijā, ir BMW markas kabrioleti. Populāras ir arī Mercedes-Benz un Volkswagen markas automašīnas. Šobrīd pārdošanā ir 60 šo marku lietotās automašīnas ar paceļamu jumtu, liecina portāla Latauto rīcībā esošie dati.

Lielākā daļa Latvijā pārdošanā esošo kabrioletu ir kabrioleti ar divām sānu durvīm un benzīna dzinēju. Kabrioletu bagāžnieki ir ļoti mazi, jo lielāko to daļu aizņem salocītā jumta konstrukcija. Tādās automašīnās parasti nav sānu stieņu, tāpēc avārijas gadījumā, saņemot sānu triecienu vai apgāžoties, sekas būtu bēdīgākas, nekā braucot ar parastu mašīnu.

“Pērkot kabrioletu, cilvēks pērk nevis automašīnu, bet emocijas. Tādās automašīnās ir maz vietas gan cilvēkiem, gan lietām. Mūsu valstī ir maz saulainu un karstu dienu, lai automašīnā ar atvērtu jumtu braukt būtu patīkami un nebūtu auksti. Neraugoties uz to, diezgan daudziem latviešiem tās dažas karstās un saulainās dienas ir pietiekami spēcīgs arguments, lai izvēlētos kabrioletu,” apgalvo A. Mālnieks.

Foto:

Lasi vēl