Komentāri

2. Sēdēšanas pozīcija

2/8

DBS Autoskolas eksperts Artūrs Priednieks uzskata, ka automašīnu vadītāji pilnīgi noteikti grēko ar ātruma pārsniegšanu un agresīvu braukšanu, ceļa seguma nenovērtēšanu, galu galā – ir pārgalvīgi, turklāt neprot braukt sarežģītos laikapstākļos, piemēram, tā sauktā “melnā ledus” apstākļos, kas šogad ir bijis sevišķi bieži.

Lai arī izskan daudz pārmetumu ceļu uzturētājiem, Priednieks domā, ka šādos apstākļos situācijas uz ceļa novērtējums un negadījumu iespējamība visbiežāk ir atkarīga no pašiem braucējiem.

”Mums gandrīz nekad nebūs ideālas situācijas, kad ceļš būs tikko notīrīts un redzamība lieliska. Mūsu klimatā viss var mainīties dažās minūtēs, tādēļ nevar gaidīt, ka atbildīgie dienesti vienmēr spēs laikus reaģēt. Katram būtu sev jāuzdod jautājums: vai es tiešām tikšu galā kritiskā situācijā, vai protu pareizi stūrēt, vai esmu kādreiz ar visu spēku triecis bremzes ”grīdā”,” saka Priednieks.

Padomi braukšanai sliktos laikapstākļos

Stūres kustība ierosina priekšējo riteņu pagriešanos, kas maina kustības virzienu. Tā kā stūrēšana notiek tikai ar priekšējiem riteņiem, vienmēr jāatceras asos pagriezienos atstāt papildu intervālu, lai aizmugures riteņi neskartu ietves apmali. Iztēlojieties, ka stūres rats ir pulksteņa ciparnīca, un satveriet to ar abām rokām pozīcijā 9 un 3 vai 10 un 2 – kā jums ērtāk. Turiet stūri cieši, bet ne saspringti un ar abām rokām – izņemot brīžus, kad viena roka jāatlaiž, lai darbotos ar kādu citu vadības mehānismu. Braucot nekad neatlaidiet stūri. Griežot stūri asā līkumā, dariet to ar plašiem vēzieniem un atcerieties – ja apakšējai rokai jāpārņem stūre tālākam griezienam, pēc kustības veikšanas tai jāatgriežas sākotnējā tvēriena veidā.

2. Sēdēšanas pozīcija

2/8
TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl