“Jūtos nedroši, ja to neizdaru!” Zēna stāsts par to, kāpēc ir svarīgi automašīnā piesprādzēties

0 Komentāru
“Jūtos nedroši, ja to neizdaru!” Zēna stāsts par to, kāpēc ir svarīgi automašīnā piesprādzēties
Foto: ekrānuzņēmums no video / "900 sekundes"

Latvijā ir kritiski augsts bērnu traumatisma un mirstības līmenis no ārējiem cēloņiem. Viena no problēmām ir bērnu nepiesprādzēšana automašīnās, to atzīst arī ceļu policija.

Tāpēc LNT sadarbībā ar raidījumu “Degpunktā” aizsākusi bērnu drošības iniciatīvu #SvešuBērnuNav, kuras ietvaros tiek aktualizēti dažādi bērnu drošības jautājumi.

Prieks, ka ir arī kāds pozitīvs piemērs-stāsts par vecākiem, kuri vienmēr par šo jautājumu piedomā.

Audras Šaueres 7 gadus vecais dēls Noels mašīnā brauc vienmēr piesprādzējies. Puika, kā pats saka, jūtas nedroši, ja to neizdarītu.

Noels

Jāsprādzējas tāpēc, lai negadītos īpaši kaut kādi gadījumi, jo ir daudz šādi gadījumi bijuši, kad aizgājuši bojā cilvēki. Vakar bija tāds gadījums, ka autobusā varam piesprādzēties, bija lence, tikai, es gribēju, bet nevarēju, jo bija saplīsis tur…

Noels ir viens no tiem bērniem, kuru vecāki sākuši sprādzēt viņu sēdeklītī, jau braucot no dzemdību nama, tāpēc autobuss, kur nevar piesprādzēties, puiku mulsina. Viņa mamma Audra uzskata, ka bērniem jāpierod pie tā, ka viņi, pārvietojoties ar auto, sēdēs sēdeklītī.

Audra Šauere
Noela mamma

Skatoties pēc varbūtības teorijām, cik auto brauc un cik ir negadījumu, protams, tas var būt nav lielākais procents, bet, kādēļ man riskēt ar sevi, ar savu bērnu, varbūt ar kādu citu? Tikai kaut kādas iedomas dēļ, ka šodien ar mani negadīsies. Negadījumus nepēta, viņi vienkārši mēdz notikt.

Pati Noela mamma ne vienu vien reizi ir redzējusi, ka bērni mašīnā netiek piesprādzēti sēdeklīšos.

“Jauna, skaista un sapucēta sieviete lielā, glītā mašīnā pie stūres lietoja telefonu, viņai blakus lēkāja mazs sunītis pa priekšējo paneli, savukārt bērns pie vaļējā loga bija izkāries laukā. Man liekas, ka tik traki, ka mūsdienās, ņemot vērā to, cik daudz par to ir runāts, joprojām šādi gadījumi notiek.’

Audra ar Noelu aicina visus vecākus sprādzēt savas atvases. Audras dēls visas pamācības par sprādzēšanos sēdeklītī noklausījies, kad bija pavisam mazs, tāpēc ievērot šo noteikumu viņam nesagādā nekādu problēmu.

0 Komentāru