Jūrmalas dome atceļ daļu tūkstošiem eiro lielo naudas sodu par iebraukšanu pilsētā bez atļaujas

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Tuvojas 1. aprīlis, kurš ir ne vien joku dienā, bet arī tas brīdis, kad par iebraukšanu Jūrmalā auto vadītājiem atkal būs jāsāk maksāt 2 eiro. Pēc pērnā gada sezonas izcēlās pamatīgs skandāls, jo pilsētas pašvaldības policija daudziem autovadītājiem par pārkāpumu piestādīja soda naudas rēķinu vairāku tūkstošu eiro apmērā. Daļa no tiem nu ir atcelta.

Starp it kā ļaunprātīgajiem iebraukšanas maksas nemaksātājiem pērn tika ierindots arī uzņēmējs Ainis Čaunāns. Jūrmalas pašvaldības policija uzskatīja, ka viņa spēkrati Jūrmalā iebraukuši bez atļaujām un soda naudās prasa samaksāt 2300 eiro. Uzņēmējs uzskata, ka prasība nav pamatota, strīdas pretī.

”Jā. Bez vainas vainīgs. Tā es jutos. Par laimi, Jūrmalas dome ir pieņēmusi pareizu un saprātīgu lēmumu, jo pieprasītās soda naudas ir neadekvātas.”

Pakrata ar pirkstu

Pašvaldības policija lēmumu par soda naudas pieprasīšanu ir atcēlusi, kungam izsaka mutvārdu brīdinājumu. Likumsargi ņēmuši vērā un atzinuši, ka kungs, lai arī ne par visām, bet ir maksājis par iebraukšanu un nav uzskatāms par ļaunprātīgu likumpārkāpēju. Tie atsaucas uz Latvijas administratīvā pārkāpumu kodeksa 21.panta pirmo daļu. Kā skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns, šis nav vienīgais šāds gadījums.

”Mēs izvērtējām visus par un pret un nācām pretī uzņēmējam. Kādēļ? Jo spēkā jau bija stājušās jaunās izmaiņas un varējām tās piemērot.”

Liktenīgais decembris

Kas tās par jaunajām izmaiņām? 2017. gada otrajā pusē pilsētas tēvi atkal maina saistošos noteikumus nosakot, ka 2018. gada sezonā auto vadītājiem par iebraukšanu būs jāmaksā tie paši 2 eiro, bet pilsētas robežu attiecīgās diennakts laikā varēs šķērsot cik vien tīk. Bez ierobežojuma. Izmaiņas stājas spēkā pērnā gada decembra vidū, uzņēmējam sodu piespriež pēc tam. Tā kā viņš vismaz vienu reizi dienā par iebraukšanu ir samaksājis, pašvaldības policija kunga gadījumā piemēro jaunos noteikumus un izrakstītos sodus anulē. Tiem auto vadītājiem, kuru lietas izskatītas pirms spēkā stājās 2018.gada noteikumi, sodus būs jāmaksā.

1 000 000 eiro un izmaiņas

Kopumā Jūrmalas pašvaldības policija ir sastādījusi 19 000 protokolu. Ja attiecīgo skaitu pareizina ar 50 eiro, sanāk pietiekami apaļa soda naudas summa. Teju viens miljons eiro.

Kā skaidro domē, ņemot vērā pērnajā gadā saņemto autovadītāju ieteikumu gūzmu, atkal ir gaidāmas izmaiņas, kuras skars iebraukšanas maksu. Galvenā – samaksā 2 eiro un attiecīgajā diennaktī braukā iekšā, ārā no Jūrmalas cik vien sirds kāro.

Papildu jaunumi – būs pieejamas arī iebraukšanas atļaujas vienai nedēļai. Vēl drīkstēs iebraukt pilsētā, izbraukt un par atļauju pēc tam 24 stundu laikā samaksāt internetā. Bet pārējais paliek kā bijis.

Foto

1 komentārs