Komentāri
Jūlijā atklās četras joslas uz Salu tilta; tilts būs ar LED gaismām, kamerām un citām eskstrām
FOTO: LETA

Līdz šā gada beigām būvnieki paredzējuši savest kārtībā Salu tilta pirmo posmu. Tilts būs moderns – ar LED apgaismojumu, videonovērošanas kamerām, kā arī invalīdiem un velosipēdistiem piemērotu vidi. Šodien būvnieki izrādīja tiltu žurnālistiem un ļāva ielūkoties arī garajos tuneļos, kas atrodas… tilta iekšpusē.

Kamēr uz tilta rosās strādnieki, autovadītājiem nākas paciest ātruma ierobežojumus – tiesa gan, ar atļautajiem 30 kilometriem stundā te pārvietojas tikai retais, lielākoties visi traucas ātrāk. Jau drīzumā ceļa strādnieki pārcelsies uz otru tilta pusi, kurs mašīnas plūst virzienā no centra uz Pārdaugavu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salu tilts būvēts no 1968. līdz 1971. gadam, un līdz šim tā pamatīgi remontēts nebija ne reizi. Interesanti, ka padomju laikos tiltu būvēja ar domu, ka Lucavsalā atradīsies milzīgs sporta komplekss, taču plāni izgāzās.

Tilta būvinženieris atceras arī kādu iespaidīgu ainiņu no vērienīgās būves celtniecības procesa.

Būvinženieris lēš, ka Salu tiltam būtu jānokalpo vismaz 100 gadus, un pēc šim remontdarbiem nākamreiz to pamatīgi apkoptu vajadzētu pēc 50 gadiem. Jāpiemin, ka tilta remontdarbi no Rīgas nodokļu maksātāju naudas izmaksās 8,74 miljonus bez PVN, un tos iecerēts pabeigt 2018. gadā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl