Jauno rallijkrosa sacīkstēm uzbūvēto trasi autosportisti vērtē kā labu un ērtu

Pievienot komentāru
Jauno rallijkrosa sacīkstēm uzbūvēto trasi autosportisti vērtē kā labu un ērtu
FOTO: LETA

Latvija pasaules rallijkrosa sacīkstēm gatava – Biķernieku sporta bāzē uzbūvēta jaunā trase, kur jau oktobrī par pasaules čempiona titulu sacentīsies labākie autosportisti. Trase atklāta ar lielu lepnumu par to, ka Biķernieki atdzimuši krietni augstākā kvalitāti un ka tā nākotnē piesaistīs autosporta cienītājus no visas pasaules.

Šogad aprit 50. gadadiena kopš Biķerniekos pastāvīgi dzirdama motoru rūkoņa un sporta bāze svētkus atzīmē vērienīgi – uzbūvēta moderna un augstas kvalitātes rallijkrosa trase.

Četros mēnešos viss uzbūvēts atbilstoši starptautiskām prasībām, lai jau oktobrī šeit varētu uzņem pasaules rallijkrosa čempionāta posmu.

Trases garums ir 1294 metri un divas trešdaļas būs asfaltētas, bet atlikušais – tā saucamais ”netīrais” segums. Trasē ir izveidoti arī trīs tramplīni. Aprēķināts, ka jaudīgākie auto apli varēs pieveikt 60 sekundēs. Jaunuzbūvēto ceļu jau novērtējuši Latvijas labākie autosportisti un atzinuši to par labu esam.

Biķernieku trase ir Ceļu satiksmes un drošības direkcijas pārziņā un trases izbūvei ņemts kredīts, bet daļa summas nāk no novirzītām dividendēm. Kopumā uzbūve izmaksāja 1,8 miljonu eiro.

Oktobrī gaidāmais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms būs līdz šim augstākā ranga autosporta sacensības, kādas jebkad sarīkotas Latvijā.

Video