Jauno fotoradaru izšķirtspēja būs augstāka, varēs atpazīt autovadītāju sejas

0 Komentāru
Jauno fotoradaru izšķirtspēja būs augstāka, varēs atpazīt autovadītāju sejas
Ceļazīme "Latvijā darbojas fotoradari" Jūrmalas šosejas malā. (Foto: LETA)

Jaunie fotoradari, kas drīzumā parādīsies uz Latvijas autoceļiem, būs ar lielāku izšķirtspēju nekā iepriekšējie, kas nozīmē, ka ar tiem varēs atpazīt arī autovadītāju sejas, raidījumā ”900 sekundes” sacīja Satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš sacīja, ka tādējādi mazināsies līdzšinējie strīdīgie jautājumi, kad nebija skaidrs, vai sods ir jānosūta automašīnas īpašniekam vai cilvēkam, kas pārkāpuma izdarīšanas mirklī sēdējis pie transportlīdzekļa stūres.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā par 16 Doplera principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarējis uzņēmums “Reck”, un pirmās mērierīces uz Latvijas ceļiem būs jau šogad, apliecināja CSDD pārstāvji.

Atbilstoši iepirkumam tiks piegādātas Nīderlandes uzņēmuma ”Gatso” iekārtas, kas savus uzdevumus pilda jau vairākus desmitus gadu apmēram 60 pasaules valstīs. Šo iekārtu piegādi veiks ”Reck”, kam fotoradaru darbības uzturēšana jānodrošina vēl piecus gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā. Iepirkuma līgumcena ir 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

”Reck” atšķirībā no otrā pretendenta – uzņēmuma ”Doma” – bija vislētākais piedāvājums mērierīču piegādē.

Fotoradaru iepirkumam bija vēl otra daļa, kas paredz, ka valsts iegādāsies četras transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar lāzera skeneri. Arī šajā daļā, tāpat kā Doplera principa iekārtu piegādē, pieteicās ”Reck” un ”Doma”. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors skaidroja, ka šajā daļā lēmums par uzvarētāju tiks pieņemts drīzumā.

Valsts kopumā piecos gados plāno iegādāties pa 20 stacionārajiem radariem gadā. Par pārējo iekārtu uzstādīšanu tiks rīkoti jauni konkursi, turklāt šobrīd valdība nemaz nav lēmusi par naudas piešķiršanu šim mērķim, norādīja Aizpors.

0 Komentāru