Jauna kārtība – dažos gadījumos auto būs jānovieto tālāk no krustojuma nekā līdz šim

17 komentāri
Jauna kārtība – dažos gadījumos auto būs jānovieto tālāk no krustojuma nekā līdz šim
Ekrānuzņēmums

No 2016. gada 1. janvāra stāsies spēkā izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, kas paredz, ka automašīnu novietot drīkstēs pat par desmit metriem tālāk no krustojuma, nekā tas ir atļauts tagad, noskaidroja raidījums Bez Tabu. Proti, – automašīnu drīkstēs novietot piecu metru attālumā no krustojuma sākuma. 

Dažādos krustojumos punkts, kur sākas krustojums, atšķiras – atšķirības ir T veida krustojumos un noapaļotos krustojumos. Proti, piemēram, T veida krustojumā, spēkratus varēs novietot piecus metrus no vietas, kur krustojas brauktuves. Turpretī krustojumā, kur brauktuves noapaļojas, tie varētu būt arī 7 – 10 metri no vietas, kur krustojas brauktuves.

Šādas izmaiņas tiks ieviestas, lai uzlabotu pārredzamību krustojumā un tādējādi – ceļu satiksmes drošību.

Kārtība, ko grasās ieviest CSDD, nosaka, ka spēkratus drīkst novietot ne tuvāk kā piecus metrus no krustojuma sākuma jeb vietas, kur krustojas brauktuves. Kārtība, kas darbojas patlaban, paredz, ka automašīnas drīkst novietot piecus metrus no šķērsojamās brauktuves, raidījumam Bez Tabu skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Foto!

Skaties video un uzzini vairāk!

17 komentāri