17 komentāri

No 2016. gada 1. janvāra stāsies spēkā izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, kas paredz, ka automašīnu novietot drīkstēs pat par desmit metriem tālāk no krustojuma, nekā tas ir atļauts tagad, noskaidroja raidījums Bez Tabu. Proti, – automašīnu drīkstēs novietot piecu metru attālumā no krustojuma sākuma. 

Dažādos krustojumos punkts, kur sākas krustojums, atšķiras – atšķirības ir T veida krustojumos un noapaļotos krustojumos. Proti, piemēram, T veida krustojumā, spēkratus varēs novietot piecus metrus no vietas, kur krustojas brauktuves. Turpretī krustojumā, kur brauktuves noapaļojas, tie varētu būt arī 7 – 10 metri no vietas, kur krustojas brauktuves.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šādas izmaiņas tiks ieviestas, lai uzlabotu pārredzamību krustojumā un tādējādi – ceļu satiksmes drošību.

Kārtība, ko grasās ieviest CSDD, nosaka, ka spēkratus drīkst novietot ne tuvāk kā piecus metrus no krustojuma sākuma jeb vietas, kur krustojas brauktuves. Kārtība, kas darbojas patlaban, paredz, ka automašīnas drīkst novietot piecus metrus no šķērsojamās brauktuves, raidījumam Bez Tabu skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Foto!

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Notiek arī tā
  +5 +5 0

  Notiek arī tā

  Pajautā tai sabiedrības daļai, kuri pārvietojas ar fūrēm, piegādājot ne tikai milzu angāros un teritorijās kravas, bet arī jaunceltnēs un mazām firmelēm, un visur citur, kur nākas iespraukties pa šaurām ieliņām. Tad tur vēl gar malām sabraukti vieglie auto un bieži pie paša krustojuma atstāti. Kā lai smagais tur iegriež tā, lai nevienu auto nesaskrāpētu un nenonestu?
 • freddy krueger
  +3 +3 0

  freddy krueger

  Gudrīšiem vajadzētu pāris dienas pastrādāt uz apkalpotāju (preču piegāde, atkritumu izvešana un līdzīgi), lai šo novērtētu. Ikdienā vizinoties uz / no ofisa - protams, ka to nesaprast...
  Tiesa - Rīgas kontekstā brīžiem nevar saprast, kurš grib vairāk sačakarēt satiksmi pilsētā - CSDD, vai RD. Par satiksmes organizāciju aizmirstot, kā šķiru.
 • Marta
  +3 +3 0

  Marta

  Drīz obligāto lietu sarakstā, kurām ir jābūt automašīnās būs iekļauta arī mērlente?!

  Un ko tad darīsim gadījumos, kad starp 2 T veida krustojumiem attālums ir mazāks par 10 m no abām pusēm, nenovietosim mašīnas un tiešām, meklēsim vietu auto citos kvartālos? Ai, ai - jūtu, ka zaudētāji būs ne tikai iedzīvotāji, bet arī mazo veikalu, kafejnīcu un darbnīcu īpašnieki, jo autovadītāji ar auto pie viņiem, iespējams, vairs nedosies..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl