Komentāri
Ja samazinās finansējumu ceļiem, būs jāsāk domāt, kuros novados ceļu remontu neveikt, norāda LVC
Avots: LVC

“Ja tiks samazināts valsts budžeta finansējums valsts autoceļiem, visvairāk cietīs vietējās nozīmes autoceļi un nāksies lemt par to, kuros novados nākamgad ceļu remontdarbus neveikt,” norāda VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“Tāpat, ja tiks samazināts valsts finansējums autoceļiem, nebūs iespējas realizēt visus ar satiksmes drošības uzlabošanu saistītos projektus,” akcentē Lange.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai uzturētu valsts autoceļu tīklu kārtībā, katru gadu būtu nepieciešams finansējums 490 miljonu eiro apmērā, norāda LVC pārstāvji. Ņemot vērā to, ka pēdējos 20 gadus no valsts budžeta autoceļiem tiek piešķirts nepietiekams līdzekļu apjoms, kopējais finansējuma deficīts valsts autoceļiem jau sasniedz četrus miljardus eiro.

Foto – bedres uz Latvijas ceļiem:

Nākamā gada valsts budžeta bāzē autoceļiem ir paredzēti 150 miljonu eiro. Ja šī summa tiks samazināta, būs jālemj par to, kurus no 2016. gadā ieplānotajiem remontdarbiem atcelt, kuros novados un reģionos ceļu remontdarbus neveikt.

Valsts budžets tiek plānots trīs gadu griezumā, tādējādi valsts autoceļu tīklā remontdarbi ir saplānoti no 2015. līdz 2017. gadam. Nozare un pašvaldības rēķinās ar šo finansējumu un plāno attiecīgi savu darbu.

Samazinot valsts budžeta finansējumu, visvairāk cietīs vietējās nozīmes autoceļi, kuru uzturēšanai un remontdarbiem ir iespējams izmantot tikai valsts budžeta finansējumu, Eiropas fondu finansējumu tiem novirzīt nedrīkst, pauž LVC pārstāvji.

Saskaņā ar LVC ikgadējo inspekciju datiem puse valsts pārziņā esošo tiltu ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī, un arī tiltu remontdarbi ir iekļauti 2016. gada valsts budžeta bāzes finansējumā paredzētajos 150 miljonos eiro.

Pielikumā 2016. gadā plānotie ceļu remontdarbi par valsts budžeta līdzekļiem 150 miljonu eiro apmērā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl