Izmanto izdevību! Jau šodien notiks bezmaksas Tehniskās apskates nakts

Pievienot komentāru
Izmanto izdevību! Jau šodien notiks bezmaksas Tehniskās apskates nakts
FOTO: LETA

Sestdien, 22. augustā Rīgā, Antenas ielā 2 no plkst.18.00 jau ceturto reizi notiks tradicionālā, plaši apmeklētā Tehniskās apskates nakts. Pasākuma devīze – Mēs par drošu auto!. Tehniskās apskates nakts nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību.

Pasākuma laikā Rīgas tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika. Tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava auto tehnisko apskati un saņemt uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus kasē.

Svarīgi:

  • iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota, automašīnu plūsma tiks regulēta ar rindu sistēmas tablo palīdzību. Proti, pie iebraukšanas apskates stacijas stāvlaukumā auto īpašnieki saņems kārtas numuriņu. Savukārt uz tablo tiks rādīts tas kārtas numurs, kuram konkrētajā brīdī jāiebrauc tehniskās apskates stacijā;
  • bezmaksas diagnostika tiks piedāvāta tikai vieglajiem auto ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām; motocikliem diagnostika netiks veikta;
  • gadījumā, ja tehniskās apskates darbinieki diagnostikas laikā norāda uz būtiskiem auto defektiem, atļauja piedalīties ceļu satiksmē jeb tehniskās apskates uzlīme automašīnai netiks anulēta. Tomēr CSDD aicina šoferus viņu braucamajiem konstatētos auto bojājumus tuvākajā laikā novērst, lai satiksmē piedalītos ar drošiem auto.

Izglītojoši – izklaidējošās aktivitātes:

  • Opā Kāp Laukā jeb kāpēc auto jālieto drošības josta un kā pareizi izkāpt no apgāzta auto;
  • Pit Stop sacensības jeb riteņu maiņa;
  • iepazīšanās ar elektromobiļiem;
  • Streetbike Freestyle šovs ar Jāni Rozīti. Priekšnesumu laiki: plkst. 20.30; 22.00; 00.00.

Pasākumu vadīs auto žurnālisti Normunds Avotiņš un Sanita Pelēķe, par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Ralfs Levalds. Tehniskās apskates nakti Rīgā organizē SIA “Auteko & TUV Latvija” sadarbībā ar CSDD.

Par Rīgas tehniskās apskates darba rezultātiem

Rīgas tehniskās apskates stacijā Antenas ielā 2 pērn tika pārbaudīti vairāk nekā 350 tūkstoši vieglo automobiļu (358 013). Dienā Rīgas tehniskās apskates stacijā vidēji tiek apkalpoti 1444 klienti. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Rīgā veic 61,32% automobiļu (Latvijā – 59,2%). Visvairāk – trešdaļa automobiļu Rīgas tehniskās apskates stacijā 2014. gadā tika “izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros), 25% auto bija nenoregulēti vai nedegoši lukturi, bet 20% transportlīdzekļu tika atklātas problēmas bremžu sistēmas darbībā.

Vidēji katrā darba dienā Rīgā astoņiem transportlīdzekļiem dēļ konstatētajiem bīstamiem bojājumiem tiek liegts piedalīties satiksmē, turklāt lielākā daļa no tiem ir saistīti ar bremžu sistēmu: pārplīsuši bremžu cauruļvadi un šļūtenes vai bremzes gandrīz nav darbojušās, kas ir ārkārtīgi bīstami un nepieļaujami ceļu satiksmē.