Ir noskaidrots, kuras markas auto šoferi ir visbīstamākie. Un tie nav BMW vadītāji…

34 komentāri

Jaunietis vecumā līdz 29 gadiem, transportlīdzeklis – 20 un vairāk gadus vecs, kā arī pārsniegts atļautais braukšanas ātrums. Tā saskaņā ar Valsts policijas pētījumu ir kombinācija, kas var novest pie ceļu satiksmes negadījuma ar smagām sekām.

Policija veikusi līdz šim apjomīgāko pētījumu par riska faktoriem, kas noved pie smagiem ceļu satiksmes negadījumiem, proti, tādiem, kuros ir bojāgājušie vai cilvēki gūst smagas traumas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Secināts, ka svarīgs ir ne vien cilvēciskais faktors un transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis, bet arī ceļu infrastruktūra. Apjomīgā pētījuma laikā kārtības sargi nonākuši arī pie secinājumiem, kas izbrīnījuši pašus.

“Pētījuma laikā mums izdevās lauzt dažus stereotipus, nereti pašiem tas bija par pārsteigumu. Jo sabiedrībā valda uzskats, ka visbīstamākā transportlīdzekļu marka, kura mums šobrīd eksistē, tie ir BMW vadītāji, kuri izraisa visvairāk smagos ceļu satiksmes negadījumus, tomēr pētījuma rezultātā mēs lieliski redzējām, ka patiesībā Audi vadītāji var uzskatīt viņus par krietni bīstamākiem,” teic Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pētījumā tika skatītas sakarības no vairāk nekā 2800 ceļu satiksmes negadījumiem viena gada periodā.

Video

TOP komentāri

 • Edgars
  +10 +10 0

  Edgars

  Smiekligi lasit so audi vs bmw gaalvaa slimo pusaudzu(vismaz pieaugusi cilveki ar galvu uz pleciem nemaz neiesaistas sajaas diskusijaas) komentarus, audi labaaks, bmw labaaks!!! Nav sliktas masiinas, ir stulbi soferi!!! Un katrs perk to ks tam patik vai ko var atlauties! Pasiem smiekli nenaak?
 • matains
  +7 +7 0

  matains

  Man tikai viens jautājums - vai tā statistika tikai veikta, izrēķinot negadījumos iesaistīto auto procentuālo sadalījumu, vai arī tomēr vēl izdalīja ar kopējo šīs markas satiksmes dalībnieku skaitu? Jo ja gribam zināt statistiku par vadītājiem, nevis auto, nevar vienkārši paskatīties, kura marka biežāk iekļūst avārijās, jo loģiski, ka biežāk iekļūst tā marka, kas ir vispopulārākā uz ceļiem. Tādēļ jāņem % sadalījums no negadījumiem un jādala ar % sadalījumu starp auto markām kopumā, un tikai tā varēs iegūt objektīvus rādītājus.
 • Matiss
  +6 +6 0

  Matiss

  Nav nozīmes ar ko tu brauc.. ar bmw, audi vai trīsriteni.. ja nemāki savaldīt savu braucamo un pārvērtē savas prasmes + ja vel promiles, tā pat avarēsi. Ja viņi saka kad avarijas dēļ vecu auto - varu saderēt kad 1995 gada auto bieži vien tehniski ir labākā stāvoklī nekā 2009 gada.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl