Ir noskaidrots, kuras markas auto šoferi ir visbīstamākie. Un tie nav BMW vadītāji…

34 komentāri
Ir noskaidrots, kuras markas auto šoferi ir visbīstamākie. Un tie nav BMW vadītāji…
Foto: LETA

Jaunietis vecumā līdz 29 gadiem, transportlīdzeklis – 20 un vairāk gadus vecs, kā arī pārsniegts atļautais braukšanas ātrums. Tā saskaņā ar Valsts policijas pētījumu ir kombinācija, kas var novest pie ceļu satiksmes negadījuma ar smagām sekām.

Policija veikusi līdz šim apjomīgāko pētījumu par riska faktoriem, kas noved pie smagiem ceļu satiksmes negadījumiem, proti, tādiem, kuros ir bojāgājušie vai cilvēki gūst smagas traumas.

Secināts, ka svarīgs ir ne vien cilvēciskais faktors un transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis, bet arī ceļu infrastruktūra. Apjomīgā pētījuma laikā kārtības sargi nonākuši arī pie secinājumiem, kas izbrīnījuši pašus.

“Pētījuma laikā mums izdevās lauzt dažus stereotipus, nereti pašiem tas bija par pārsteigumu. Jo sabiedrībā valda uzskats, ka visbīstamākā transportlīdzekļu marka, kura mums šobrīd eksistē, tie ir BMW vadītāji, kuri izraisa visvairāk smagos ceļu satiksmes negadījumus, tomēr pētījuma rezultātā mēs lieliski redzējām, ka patiesībā Audi vadītāji var uzskatīt viņus par krietni bīstamākiem,” teic Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pētījumā tika skatītas sakarības no vairāk nekā 2800 ceļu satiksmes negadījumiem viena gada periodā.

Video

34 komentāri