Inženieru komanda gatavojas pārspēt auto ātruma rekordu

2 komentāri
Inženieru komanda gatavojas pārspēt auto ātruma rekordu
AFP / SCANPIX

Dienvidāfrikas tuksnesī šobrīd notiek liela rosība – inženieru un uzņēmēju komanda sāk izmēģinājumu noslēdzošo fāzi, lai jau nākamgad censtos uzstādīt jaunu planētas ātruma rekordu, kas sasniegts ar auto.

Automašīna gan nepavisam neatgādina tradicionālos spēkratus, ko redzam ielās, – tā veidota, lai attīstītu pēc iespējas lielāku ātrumu.

Dēvēta par “Bloodhound” (tulkojumā no angļu valodas – asinssuns), automašīna solās būt ātrākā pasaulē pēc tam, kad visi vajadzīgie testi tiks pabeigti. Tās veidotāju komanda uzsver, ka pagaidām spēkrats vēl vairākas reizes jāizmēģina, lai nākamgad varētu notikt mēģinājums lauzt rekordu.

Komanda norāda, ka auto ir šobrīd tehnoloģiski labākais un galvenais kandidāts, lai drīzumā kļūtu par ātrāko pasaulē. Šogad oktobrī un novembrī “Bloodhound” komanda veiks vairākus izbraucienus pa skrejceļu Dienvidāfrikas Republikā, uzstādot mērķi sasniegt vismaz 800 km/h lielu ātrumu. Tomēr tas vēl ir tālu līdz rekordam.

Pakāpeniski palielinot apgriezienus, auto un tā pilots plāno pārspēt pašreiz uzstādīto latiņu – 1228 km/h. Jāpiebilst, ka šī būs vien otrā reize, kad “Bloodhound” tiek patiesi testēts uz ceļa. Iepriekš auto “izmeta līkumu” Lielbritānijā pirms diviem gadiem.

Inženieri uzsver, ka auto faktiski ir kā reaktīvā lidmašīna, kas radīta braukšanai pa zemi. Tai arī ir tāda pati degviela kā iznīcinātājam.

2 komentāri