Informācija autovadītājiem – uz Latvijas ceļiem sāk darboties vēl četri fotoradari

10 komentāri

Uz Latvijas autoceļiem sākuši darboties vēl četri jauni stacionārie fotoradari, kas atrodas Pūrē, Durbē, Lilastē un Baldonē. Tie uzstādīti tā saucamajos “melnajos punktos” – bīstamajos ceļu satiksmes posmos. Neatkarīgi no brīdinājuma zīmēm, pateicoties fotoradariem, no ātruma pārkāpējiem tiek iekasētas prāvas summas.

Autoceļa Rīga-Ainaži 23 kilometrs ir atzīts par melno punktu. Nepārskatāmā ceļa līkuma dēļ apdzīšanas manevri te ir bīstami. Turklāt šī esot arī gājēju koncentrēšanās vieta. Cilvēki staigā pāri brauktuvei starp kempingu, dzelzceļa staciju, ciematu un jūru.

Bīstami esot arī tas, ka šajā posmā atrodas nepazīmēts gājēju un velosipēdistu ceļa šķērsojums. Un intensīvas satiksmes dēļ šeit pāriet pāri ceļam nemaz nav tik viegli. LNT sastaptie gājēji jaunā fotoradara uzstādīšanu atbalsta.

Par satiksmes drošību atbildīgās amatpersonas saka, – visi četri jaunie stacionārie radari esot uzstādīti tā saucamajos “melnajos punktos”.

“Vietu izvēles principi ir vieni: Latvijas Valsts ceļi, Valsts policija, CSDD un pašvaldības, izejot no kritērijiem: bojāgājušie, ievainotie, negadījumu skaits un satiksmes organizācija konkrētajā vietā,” skaidro CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Piemēram, Baldonē radars atrodas blakus neregulējamai gājēju pārejai, ko izmanto bērni, lai no skolas nokļūtu pretējā ielas pusē. Kopumā valstī jau darbojas 52 stacionārie radari, un tie esot pierādījuši savi efektivitāti. Tāpēc līdz 2018. gada beigām stacionāro radaru skaitu plānots palielināt līdz 100.

“Faktiski nevienā no vietām nav bojāgājušie. Ir par 40% samazinājušies ceļu satiksmes negadījumi un uz pusi arī samazinājušies ievainoto cilvēku skaits. Tas rezultāts – viennozīmīgi ir skaidri zināms, ka dod rezultātu,” teic CSDD valdes loceklis.

Pirms visiem stacionāriem fotoradariem ir brīdinājuma zīme. To izvietošanas karte ir brīvi pieejama CSDD mājaslapā un dažādās mobilajās aplikācijās. Neatkarīgi no tā pārkāpēju ir daudz. Divarpus gadu laikā stacionāros fotoradaros fiksējot ātruma pārsniegšanu, iekasēto naudassodu apjoms pārsniedza astoņu miljonus eiro. Galvenokārt autobraucēji radarus nepamana pilsētās.

Atgādināšu, ka pašlaik tiek testēti arī 12 jauni pārnēsājami fotoradari, kuri gan ir Ceļu policijas pārziņā, un pirms to novietošanas vietām brīdinājuma zīmes netiek izliktas.

TOP komentāri

 • Girts
  +7 +7 0

  Girts

  Ja samazinas celu satiksmes negadijumi-tad kapec octa paliek dargakas?
 • Jānis Pipars
  +5 +5 0

  Jānis Pipars

  Baldonē ir riktīgs melnais punkts!!!😂

  5000 iedzīvotāju daudz nesakarīgi izkārtotas zīmes, 1 luksofors un pirms tā fotoradars - vienā vārdā BIZNESS!
 • Dzintars
  +3 +3 0

  Dzintars

  Piekrītu par Baldoni!!!Luksoforu uzlika,bet tā vēl neesmu redzējis,ka tas strādātu!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl