Ik gadu policijai nākas evakuēt simtiem pamestu automašīnu

Komentāri

Pašvaldībām no tām piederošām teritorijām turpmāk būs pienākums pamestus transportlīdzekļus pārvietot uz speciālu stāvvietu. Ik gadu policija saņem simtiem zvanu par stāvvietās, pagalmos un ceļu nomalēs pamestām un nevienam nevajadzīgām automašīnām.

Pašvaldības policijā skaidro, ka par to, ka automašīna ir pamesta liecina biezs putekļu slānis, pamatīga rūsa vai pat sūna, gaisu nolaidušas riepas vai to trūkums, izsisti logi un citas līdzīgas pazīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 2011.gada piespiedu evakuācija veikta arvien biežāk. Ja togad uz stāvvietu pārvietotas 45 automašīnas, tad 2012.gadā jau divreiz vairāk 91, vēl pēc gada 135, bet pērn un aizpērn praktiski vienāds skaits – 165 -164 automašīnas.

Foto

Agrāk iedzīvotāji zvanījuši un sūdzējušies par pamestajiem auto daudz biežāk, tagad zvanu skaits ir krietni samazinājies. Pārsteidzoši, ka policijai nākas evakuēt ne vien 20 gadīgus un vecākus spēkratus, bet arī pavisam jaunus – pat 5 gadīgus auto.

Rīgas Satiksmes autostāvvietā uzglabājas vidēji 150-160 automašīnas. Tās te var stāvēt gadu, pēc tam sāk gatavot dokumentus to utilizācijai, taču vidēji 70% gadījumu saimnieki tomēr uzrodas un vēlas atgūt savus spēkratus.

Savukārt automašīnu evakuāciju ārpus pašvaldību īpašumiem veic Valsts Vides dienests.

Par ilgstoši pamestām automašīnām iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldības policijā, norādot informāciju par automašīnas modeli, krāsu un numura zīmi.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl