Ik gadu policijai nākas evakuēt simtiem pamestu automašīnu

Pievienot komentāru
Ik gadu policijai nākas evakuēt simtiem pamestu automašīnu
FOTO: LETA

Pašvaldībām no tām piederošām teritorijām turpmāk būs pienākums pamestus transportlīdzekļus pārvietot uz speciālu stāvvietu. Ik gadu policija saņem simtiem zvanu par stāvvietās, pagalmos un ceļu nomalēs pamestām un nevienam nevajadzīgām automašīnām.

Pašvaldības policijā skaidro, ka par to, ka automašīna ir pamesta liecina biezs putekļu slānis, pamatīga rūsa vai pat sūna, gaisu nolaidušas riepas vai to trūkums, izsisti logi un citas līdzīgas pazīmes.

Kopš 2011.gada piespiedu evakuācija veikta arvien biežāk. Ja togad uz stāvvietu pārvietotas 45 automašīnas, tad 2012.gadā jau divreiz vairāk 91, vēl pēc gada 135, bet pērn un aizpērn praktiski vienāds skaits – 165 -164 automašīnas.

Foto

Agrāk iedzīvotāji zvanījuši un sūdzējušies par pamestajiem auto daudz biežāk, tagad zvanu skaits ir krietni samazinājies. Pārsteidzoši, ka policijai nākas evakuēt ne vien 20 gadīgus un vecākus spēkratus, bet arī pavisam jaunus – pat 5 gadīgus auto.

Rīgas Satiksmes autostāvvietā uzglabājas vidēji 150-160 automašīnas. Tās te var stāvēt gadu, pēc tam sāk gatavot dokumentus to utilizācijai, taču vidēji 70% gadījumu saimnieki tomēr uzrodas un vēlas atgūt savus spēkratus.

Savukārt automašīnu evakuāciju ārpus pašvaldību īpašumiem veic Valsts Vides dienests.

Par ilgstoši pamestām automašīnām iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldības policijā, norādot informāciju par automašīnas modeli, krāsu un numura zīmi.

Video