Ik gadu Latvijā nozog 1000 automašīnas! Uzzini, kādas ir jaunākās tendences

Komentāri

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā divas reizes samazinājies auto zādzību skaits, taču policijas darbiniekus tas neiepriecina, jo ik gadu mūsu valstī nozog vismaz tūkstoš automašīnu, turklāt arvien biežāk ar šo rūpalu nodarbojas noziedzīgie grupējumi no Lietuvas un Igaunijas.

Pērn Latvijā nozagtas nedaudz vairāk par tūkstoš automašīnām, bet 2013. un 2014. gadā šis skaits bija nedaudz zemāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Pusi no zagto automobiļu skaita izdodas atrast un atdot īpašniekiem. Vecākas automašīnas, kuras nozagt ir visvieglāk, zagļi parasti nodod metāllūžņos.

Zagļu vidū visiecienītākās automašīnu markas ir Volkswagen, Audi, BMW, Toyota, Honda un Mercedes.

Automašīnu, kas aprīkota ar bez atslēgas iedarbināšanas sistēmu, īpašniekiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo auto zagļi, izmantojot īpašas iekārtas, spēj noskanēt spēkrata atslēgas kodu, pat ja tā atrodas mājā vai dzīvoklī un mašīnas aizdzīšana ir dažu sekunžu jautājums.

Aptuveni piektā daļa nozagto automašīnu, ko iekāro garnadži, ir apdrošinātas. Pēdējos gados arvien biežāk auto zādzībās iesaistīti noziedzīgi grupējumi no mūsu kaimiņvalstīm, kuri mašīnas visbiežāk nogādā citā valstī, jo specializējas uz to pārdošanu. Visbiežāk šādi auto tiek nogādāti Krievijā, tās dienvidu reģionos.

Vācijā iedzīvotāji pret zādzībām un ceļu satiksmes negadījumiem apdrošina 80% savu auto, pie mums tikai 25%.

Visvairāk Latvijā apdrošina automašīnas, kas nav vecākas par astoņiem gadiem.

Pēdējo desmit gadu laikā Rīgā auto zādzību skaits sarucis divas reizes, tomēr eksperti atgādina par transporta līdzekļa drošību, piemēram, to aprīkojot ar nestandarta drošības iekārtām.

Tas zagļus mēdzot aizkavēt, jo viņi nevēlas sevi apgrūtināt, ja apkārt tāpat daudz ir tādu auto, kam nekādu drošības iekārtu nav.

Video

Lasi vēl